eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár Foto: eReport

Chmelár k O 5 minút 12: Prezidentka argumentuje, že úradnícku vládu zostavuje hlava štátu. ALE…

„Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes v RTVS bránila, že vraj vo väčšine európskych krajín zostavuje úradnícku vládu hlava štátu,“ začína svoj status na sociálnej sieti politický analytik Eduard Chmelár. Reaguje na vystúpenie hlavy štátu v politickej relácii RTVS O 5 minút 12. Dodáva však „povestné“ ale…

Podľa Chmelára prezidentka „zabudla k tejto demagógii dodať, že to závisí od politického systému a ústavných podmienok“.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Draxler sa obul do Denníka N
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orgány by mali konať!

Chmelár: Povinnosť je rešpektovať ústavu

Chmelár pokračuje, že keď „jej (prezidentke – pozn. red.) raz Ústava Slovenskej republiky ukladá, že ona iba vládu vymenúva a zostavuje ju premiér, tak je jej psou povinnosťou základný zákon štátu dodržiavať a rešpektovať“.

„A nie poukazovať na Poľsko alebo Francúzsko. Lebo práve jej neúcta k ústave a rozoštvávanie ľudí jednostrannými krokmi má priamy dopad na ten nedostatok súdržnosti spoločnosti, o ktorej tak pateticky a najmä falošne kvílila,“ uzatvára svoj status analytik Eduard Chmelár.

Prezidentka: Sú apolitickí, som spokojná

Prezidentka na úvod relácie dostala otázku, ako je zatiaľ spokojná s fungovaním úradníckej vlády, respektíve vlády odborníkov. Hoci od jej vymenovania neuplynuli ešte ani dva týždne.

„Zatiaľ je krátky čas na hodnotenie,“ odpovedala Zuzana Čaputová. Dodala však, že nateraz má dobrý pocit z odbornosti členov vlády, čo bolo hlavným kritériom pre jej vymenovanie.

„Mám dobrý pocit z toho, aký spôsobom predstavitelia vlády identifikujú priority. Myslím si, že v tom dobrom slova zmysle kopírujú to, čo Slovensko trápi v súvislosti s výzvami a krízami, ktorým čelí,“ povedala prezidentka. Dodala, že je veľmi rada, že sa členom kabinetu darí odolávať politickým atakom a snahám vtiahnuť ich do politického boja. „Pretože to, čo bolo dôležitým cieľom vlády odborníkov bola aj ich apolitickosť,“ uzavrela tému Zuzana Čaputová.

Zdroj: ereport, fb/chmelareduard


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár k O 5 minút 12: Prezidentka argumentuje, že úradnícku vládu zostavuje hlava štátu. ALE…

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php