eReport.sk
Na snímke zľava predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. Foto: tasr

Chaos pokračuje: Dopravca v Bratislavskom kraji hlási viacero chýbajúcich spojov. Ľudia sa nemajú, ako dostať do práce!

Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji – spoločnosť Arriva – hlási aj v utorok výpadky viacerých spojov. Vyplýva to zo zverejneného cestovného poriadku dopravcu. Dôvodom obmedzení je nedostatok vodičov. Rovnaké problémy mala Arriva aj v pondelok (15. 11.). V stredu (17. 11.), na štátny sviatok Dňa boja za slobodu a demokraciu, avizuje, že autobusy by mali jazdiť bez obmedzení.

Nový dopravca bez vodičov?

Arriva, ktorá nahradila Slovak Lines, začala v Bratislavskom kraji premávať od pondelka. Už v úvode sa borí s nedostatkom vodičov. Chýba jej ich zhruba 100. Dopravca priznal, že z tohto dôvodu v pondelok došlo asi na 50 linkách k obmedzeniam. Dotkli sa najmä okolia Pezinka a Senca. Cestujúcich prosí o pochopenie a deklaruje, že priebežne pracuje na tom, aby výpadky čo najskôr nahradila. „Pokračujeme v zazmluvňovaní vodičov. Hneď ako budú linky obsadené vodičmi, doprava sa vráti k bežným cestovným poriadkom,“ uviedla riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Zmeny cestovných poriadkov

Keďže sa mnohí cestujúci v pondelok sťažovali, že im neprišiel spoj v obvyklom čase, dopravca upozorňuje, že od pondelka sú v platnosti zmeny cestovných poriadkov. „Niektoré linky boli skrátené, zmenené či nahradené inou linkou,“ podotkla Helecz. Nové cestovné poriadky nájdu cestujúci na webe dopravcu. Problémom, ktorý pomenoval aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba po pondelkovom stretnutí so zástupcami Arrivy, je momentálne nedostatok vodičov. Na rokovaní sa dohodli na istých opatreniach, dopravcovi však dal deväť pracovných dní na to, aby problém do veľkej miery vyriešil. Zároveň avizuje, že ho za výpadky spojov neminú vysoké sankcie.

Bude vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok
  3. Droba kritizuje Mikulcov rezort
  4. Trolejbusové linky bratislavskej MHD.

Tisíce ľudí bez autobusu

„Dotklo sa to tisícok ľudí, ktorí nemali pristavené autobusy,“ podotkol s tým, že došlo k výpadku okolo 30 percent spojov a výpadky spojov očakáva kraj aj v utorok. Nový dopravca Arriva sa podľa Drobu pritom zaviazal podpisom zmluvy s BSK k tomu, že od pondelka bude v plnom rozsahu poskytovať prímestskú autobusovú dopravu v kraji. Cestujúcim odporúča, aby v týchto dňoch sledovali aktualizované cestovné poriadky. Kraj podľa neho hľadá aj iné formy alternatívnych možností prepravy ľudí. BSK s Arrivou ako víťazom tendra podpísal zmluvu na desať rokov za vyše 330 miliónov eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chaos pokračuje: Dopravca v Bratislavskom kraji hlási viacero chýbajúcich spojov. Ľudia sa nemajú, ako dostať do práce!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre