eReport.sk
Droba kritizuje Mikulcov rezort
Bratislavský župan Juraj Droba. Foto: tasr

Droba láka vodičov k novému dopravcovi. Pre tých, ktorí váhajú, má drsný odkaz

Bratislavská župa rieši v týchto dňoch nepríjemný problém. Po tom, čo „presedlala“ na nového autobusového dopravcu, totiž prestali premávať niektoré spoje. Stovky ľudí tak majú problém dostať sa na čas do práce či školy.

Jedným z dôvodov, prečo zlyhala situácia, je aj nedostatok šoférov. Županovi Jurajovi Drobovi teda neostávalo nič iné, len sa stretnúť so zástupcami spoločnosti Arriva. „Arriva eviduje celkovo nových 70 záujemcov, s ktorými ide bezodkladne rokovať o podmienkach čo najskoršieho nástupu. Keďže aktuálne chýba asi 100 vodičov, toto by pomohlo zásadne vyriešiť situáciu v kraji,“ vytešoval sa šéf bratislavskej VÚCky.

Droba rokuje s predstaviteľmi spoločnosti Arriva. – Foto: fb/jurajdroba

Podľa jeho slov chce tiež spoločnosť zazmluvniť súkromných dopravcov. „S Arrivou sa nám podarilo vyrokovať nástupný bonus vo výške 4 000 eur! Ten bude vyplatený aj spätne tým, ktorí už pre nového dopravcu pracujú. K tomu 5-percentná pravidelná ročná valorizácia platu, ktorú vypláca župa, takže ju vieme garantovať už budúci rok,“ láka Droba vodičov. Pre tých, ktorí nie sú presvedčení a stále váhajú, však župan poslal nekompromisný odkaz. „Pre tých vodičov, ktorí ešte váhajú a veria na zázraky, mám len jedno posolstvo: župa nemá možnosť návratu k pôvodnému dopravcovi a neurobí to. Cesta nazad nie je možná. Ak vám niekto bude tvrdiť opak, nevie, o čom hovorí. Ak teda chcete naďalej za slušných pracovných podmienok jazdiť pre kraj, vaša šanca je teraz. O mesiac už budú tieto miesta obsadené,“ dodal.

– Foto: fb/jurajdroba

Bratislavský šéf VÚC v stredu večer okolo deviatej hodiny zverejnil aj nové cestovné poriadky na štvrtok 18. novembra. To ľudí vytočilo ešte viac. Mnoho spojov totiž chýba. „Čistá katastrofa. Zaujímalo by ma, ako sa majú dostať deti do školy linkou 740 z obce Janíky, keď spoj ide 5:56 a potom až 7:01. Skúste hádať, do kedy im budú v škole tolerovať meškanie. Do kedy budú zamestnávatelia tolerovať meškanie zamestnancov. Kto nahradí ľuďom ušlé mzdy, ak kvôli meškaniu prídu napríklad o prémie,“ rozčuľuje sa jeden z mnohých nahnevaných diskutujúcich.

Čítajte viac:

  1. Droba kritizuje Mikulcov rezort

Droba však stále zdôrazňuje, že župa za nič nemôže. Problém je na strane dopravcu a oni iba hasia požiar. Ľudí prosí o ohľaduplnosť a trpezlivosť. „Odporúčala by som vám tráviť deň na stanici, alebo lepšie niekde vonku v meste na hociktorej zastávke a vybrať sa hociktorým smerom v hociktorom čase. A takto skúšať každý deň vašu trpezlivosť, byť ohľaduplný, súcitný a veriť, že niekto na župe robí všetko, aby sa situácia vyriešila,“ odkázala diskutujúca županovi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Droba láka vodičov k novému dopravcovi. Pre tých, ktorí váhajú, má drsný odkaz

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php