eReport.sk
Prezident ČR Miloš Zeman.
Prezident ČR Miloš Zeman. Zdroj: tasr/ap

Český prezident Zeman skončil v nemocnici

Českého prezidenta Miloša Zemana vo štvrtok hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach. Pre TASR to potvrdil prezidentov hovorca Jiří Ovčáček, informuje spravodajkyňa v Prahe. 

„Ide o plánovanú krátkodobú hospitalizáciu,“ uviedol Ovčáček. Nespresnil, z akého dôvodu ani ako dlho by mal byť prezident v nemocnici. „Na budúci týždeň už je naplánovaný pracovný program,“ dodal stručne prezidentov hovorca.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Andrej Babiš
  2. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  3. Zeman má svojho koňa
  4. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  5. Vďaka pomoci ČR začal Ukrajine pomáhať aj Západ

„Jediné, čo môžem povedať a k čomu sme oprávnení, je to, že pán prezident je od dnešného predpoludnia plánovane hospitalizovaný v ÚVN,“ potvrdila pre server iDNES.cz hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke. Zeman bol počas výkonu svojej funkcie hospitalizovaný viackrát. Naposledy po parlamentných voľbách v roku 2021, keď bol na klinike intenzívnej medicíny a v nemocnici strávil 48 dní. Jeho stav bol podľa vyjadrení nemocnice vážny. Zeman podľa lekárov trpí chronickým pečeňovým ochorením.

Český prezident už viac ako rok používa invalidný vozík. Z dôvodu rizika podvýživy mu lekári zaviedli do žalúdka sondu. V júli v televízii CNN Prima News povedal, že by mu ju mali vybrať na jeseň.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český prezident Zeman skončil v nemocnici

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php