tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerka obrany Českej republiky Jana Černochová.
Ministerka obrany Českej republiky Jana Černochová. Foto: tasr

Český Senát schválil vstup Fínska a Švédska do NATO

Český Senát v stredu schválil prijatie Fínska a Švédska do NATO. Na ratifikáciu je však ešte potrebný súhlas Poslaneckej snemovne, informuje TASR podľa správy spravodajského webu iDNES.cz.

„Ak chcel (ruský prezident Vladimir) Putin oslabiť NATO, podaril sa mu pravý opak,“ vyhlásila česká ministerka obrany Jana Černochová.

„Tieto dve krajiny pochopili, že kolektívna obrana je cestou do budúcnosti,“ povedal k tomu senátor za vládnu stranu TOP 09 Tomáš Czernin.

Na schválenie vstupu Fínska a Švédska do Aliancie je potrebný súhlas všetkých jej 30 členov, zatiaľ ho odobrilo 23 štátov. Problematickým sa javí proces schvaľovania v Turecku, ktoré ho podmieňuje vydaním siedmich desiatok ľudí z týchto dvoch krajín, ktorých Ankara považuje za teroristov.

Český Senát tiež schválil plán zahraničných vojenských misií do roku 2024, v ktorých by malo pôsobiť 1362 vojakov. Z nich 1200 má byť nasadených v rámci posilnenia východnej hranice NATO na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Estónsku, Litve a Lotyšsku. Dvadsať vojakov by malo chrániť české veľvyslanectvo v Kyjeve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český Senát schválil vstup Fínska a Švédska do NATO

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku