eReport.sk
Petr Gazdík z hnutia STAN.
Petr Gazdík z hnutia STAN. Zdroj: twitter

Český minister školstva odstupuje: Nič som neukradol. Nechcem rozkolísať vládu ani koalíciu

Český minister školstva Petr Gazdík z hnutia STAN v nedeľu oznámil, že 30. júna odstúpi zo svojej funkcie pre väzby na obvineného podnikateľa Michala Redla. Samotný Gazdík to oznámil v príspevku na sociálnej sieti Twitter. TASR o tom informuje na základe správy spravodajského portálu Novinky.cz.

„Rozhodol som sa podať demisiu z funkcie ministra školstva k 30. júnu. Napriek tomu, že sa necítim vinným ani vo vecnej, nieto ešte v trestnoprávnej rovine. Moje styky s niektorými ľuďmi však vrhajú tieň aj na hnutie STAN. Nechcem rozkolísať vládu ani koalíciu na prahu predsedníctva EÚ,“ napísal Gazdík v príspevku na Twitteri.

Zdroj: twitter.com/petrgazdik

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Mikulecký na snímke z videa počas rozhovoru pre denník Sme.
  2. Prezident ČR Miloš Zeman.
  3. Petr Gazdík.

Český premiér Petr Fiala uviedol, že túto rezignáciu berie ako výraz zmeny politickej kultúry, ktorú chce jeho vládna koalícia presadzovať. „Beriem na vedomie rozhodnutie Petra Gazdíka rezignovať z funkcie ministra. Ďakujem mu za jeho doterajšiu prácu,“ napísal Fiala v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: twitter.com/P_Fiala

Podnikateľ Michal Redl bol v stredu obvinený pre podozrenie zo zlého hospodárenia pražského dopravného podniku. Medzi jedenástimi obvinenými osobami v tejto kauze je aj námestník primátora Prahy Petr Hlubuček (STAN), ktorý v stredu odstúpil zo svojich funkcií vo vládnom hnutí STAN i z postu člena dozornej rady dopravného podniku.

V predmetnej kauze Gazdík nepatrí medzi obvinené osoby. V piatkovom rozhovore pre český denník Právo však priznal, že sa stretával s obvineným Redlom.

„Áno, stýkať sa s Michalom Redlom bola chyba, alebo naivita, čo je u politika tiež chyba. To je všetko, čím sa cítim byť vinný. Určite nie účasťou v zločineckom zoskupení. Nič som neukradol,“ napísal Gazdík vo vyhlásení zverejnenom na stránke hnutia STAN.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český minister školstva odstupuje: Nič som neukradol. Nechcem rozkolísať vládu ani koalíciu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti