tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Pavla Holcová
Pavla Holcová, foto:portál/reflexcz

Česká exkolegyňa Kuciaka zvozila Slovensko: Je to divoký východ, OĽANO bolo historicky nepripravené vládnuť!

Naozaj ostrú kritiku si vyslúžilo Slovensko od bývalej českej kolegyne investigatívneho novinára Jána Kuciaka. „Všetci, ktorí sme Jána poznali, riešime stále dookola: Čo sme mohli urobiť inak, aby sa to nestalo?,“ povedala v rozhovore pre portál Reflex.cz investigatívna novinárka Pavla Holcová.

Pred pár mesiacmi ubehli štyri roky od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na túto tragickú udalosť spomína i česká novinárka a bývala kolegyňa práve zavraždeného „investigatívca“ Holcová.

Systém „nášho človeka“

Slovensko dostalo šancu na radikálnu zmenu, šancu na to zbúrať, ale zároveň i pochopiť, ako je možné, že vznikol systém nášho človeka, ktorý je systém, kedy politici, polomafiáni a vplyvní ľudia, ale i silové zložky vytvoria úzku organizovanú skupinku, ktorá si navzájom kryje chrbát,“ uviedla novinárka.

Podľa nej tento systém na Slovensku fungoval dlhodobo, a práve novinári ako Ján Kuciak na tieto nekalé praktiky poukazovali. „Toto sa podarilo popísať aj vďaka práci novinárov, ale najmä vďaka tomu, že spoločnosť chcela zmenu a chodila na námestia a protestovala.“

Historická nepripravenosť OĽANO?

Prišla nová vláda, prišiel covid, pandémia s chaosom a ľudia tú nádej stratili,“ opisuje Pavla Holcová rozčarovanie, ktorému Slováci čelia. Svoj diel viny na ňom má ako absencia ústavnej, politickej a právnej tradície, tak i fatálna nepripravenosť súčasnej vládnej garnitúry viesť krajinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  2. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  3. Boris Kollár a Peter Pellegrin
  4. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„V neposlednom rade zlyhalo aj súčasné vedenie krajiny. Pravdepodobne nikto v histórii samostatného Slovenska nebol tak nepripravený vládnuť, ako súčasná vládnuca strana OĽANO,“ ilustruje investigatívna novinárka.

Kritizuje aj Čaputovú

Kritické slová na svoju osobu musí prijať aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa podľa Holcovej neosvedčila. „Ona je taký materský, zmierlivý typ. Každý do nej vkladal svoje nádeje a ona nechcela nikoho sklamať. Na jednu stranu toto Slovensko potrebovalo: pohladiť, objať, povedať, že to zvládne. Na druhú stranu tam reálne prebieha revolúcia, trvá to dlho a je to vyčerpávajúce. Zmeny sú ale také radikálne, že sa nedá hovoriť o nejakých kozmetických zmenách, a to by asi potrebovalo niekoho trochu radikálnejšieho,“ pripúšťa kriticky investigatívna novinárka Pavla Holcová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česká exkolegyňa Kuciaka zvozila Slovensko: Je to divoký východ, OĽANO bolo historicky nepripravené vládnuť!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku