eReport.sk
Pripravte sa na zdražovanie nafty
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ceny ropy ďalej klesajú, cena Brentu nakrátko klesla pod 72 USD za barel

Ceny ropy pokračujú v poklese, pričom nakrátko klesli približne o 5 USD a cena Brentu sa dostala pod 72 USD za barel (159 litrov). Na trhy naďalej vplývajú problémy švajčiarskej banky Credit Suisse, ktoré zasiahli aj akcie ďalších európskych bánk. Navyše ceny ropy ovplyvnili správy z USA, že zásoby ropy v Spojených štátoch vzrástli výraznejšie, než sa čakalo.

Ceny ropy ďalej klesajú.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v máji dosiahla do 19.10 h SEČ 73,11 USD (69,31 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 4,34 USD (5,60 %). Cena americkej ľahkej ropy WTI s aprílovým kontraktom dosiahla 66,94 USD/barel. To predstavuje pokles o 4,39 USD alebo 6,15 %.

Cena Brentu pod 72 USD

V priebehu dňa ceny ropy klesli v obidvoch prípadoch o viac než 6,5 % a dosiahli najnižšiu hodnotu od decembra 2021. Cena Brentu skĺzla pod 72 USD za barel, keď dosiahla 71,98 USD/barel, a cena WTI klesla nakrátko na 66,58 USD/barel.

Neistá situácia na trhu

Nervozita na trhoch vzrástla výrazne po tom, ako Saudská národná banka, najväčší akcionár Credit Suisse, oznámila, že švajčiarskej inštitúcii ďalšiu finančnú injekciu poskytnúť nemôže. To viedlo k prudkému poklesu akcií Credit Suisse a následne ďalších európskych bánk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov
  2. Americký prezident Joe Biden prijal pozvanie od britského kráľa Karola III. na návštevu Spojeného kráľovstva. V stredu to oznámil Biely dom,
  3. Už by aj stačilo!

Okrem otrasov na finančných trhoch ceny ropy ovplyvnili informácie z USA o vývoji ropných zásob za minulý týždeň. Ako v stredu oznámilo americké ministerstvo energetiky, zásoby ropy v USA vzrástli minulý týždeň o 1,6 milióna barelov. Ich rast tak prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali s rastom ropných zásob o 1,2 milióna barelov.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy ďalej klesajú, cena Brentu nakrátko klesla pod 72 USD za barel

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti