eReport.sk
Zuzana Čaputová
zdroj foto: fb

Čaputová v Prahe: Zúčastní sa na prezidentskom samite krajín V4

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v stredu (22. 11.) zúčastní na samite hláv štátov V4, ktorý sa uskutoční na Pražskom hrade. Okrem tém týkajúcich sa priorít českého predsedníctva V4 budú hovoriť aj o aktuálnej medzinárodnej situácii. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

,,Rokovanie prezidentiek a prezidentov Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska bude v súlade s prioritami českého predsedníctva V4 venované projektom Medzinárodného vyšehradského fondu v regióne aj mimo neho a podpore konektivity a infraštruktúrnych projektov,“ priblížil hovorca. Témou majú byť napríklad inovácie, energetická bezpečnosť, doprava a digitálna agenda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
  2. Ako zo zlého filmu
  3. Morawiecki poriadne prestrelil

Cesta prezidentky do Českej republiky

Osobitným bodom cesty prezidentky do Českej republiky bude návšteva transplantačnej kliniky Fakultnej nemocnice v Motole, ktorá vykonáva transplantácie pľúc aj pre pacientov zo Slovenska. Prezidentka kliniku navštívi bezprostredne po skončení sa samitu. Večer sa vráti späť na Slovensko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová v Prahe: Zúčastní sa na prezidentskom samite krajín V4

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php