eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová (vľavo) a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier si podávajú ruky počas stretnutia v Berlíne.

Čaputová telefonovala s prezidentom Nemecka. Hovorila s ním aj o nenávisti na internete

Prezidentka SR Zuzana Čaputová telefonovala s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. Poďakovala mu za hospitalizovanie slovenských pacientov s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19 v nemeckých nemocniciach, ako aj za podporu pri dodatočnom prerozdelení vakcín pre tie krajiny EÚ, ktoré ich mali málo, a to vrátane Slovenska. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

Ide podľa prezidentky o dôležité gestá solidarity a reálnu pomoc od najbližších európskych partnerov v čase, “keď oni sami zažívajú doma neľahkú pandemickú situáciu”. Čaputová sa tiež zaujímala o skúsenosti Nemecka v boji s nenávistnými prejavmi na internete. “Ide o tému, v ktorej je prezident Steinmeier dlhodobo aktívny a ktorá je aj vzhľadom na vplyv sociálnych médií čoraz dôležitejšia. V tomto smere považujem za dôležitý krok aj pripravovanú celoeurópsku úpravu a jej následnú implementáciu,” napísala.

“S prezidentom sme hovorili aj o dianí v našich krajinách. Nemecko na jeseň čakajú parlamentné voľby a ja verím, že naše vzájomné vzťahy sa budú ďalej prehlbovať aj po týchto voľbách. Sama chcem tomu ďalej napomáhať a verím, že s prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom sa nám v tomto roku podarí aj osobné stretnutie,” uzavrela slovenská prezidentka.

Zdroj: fb/zcaputova

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová telefonovala s prezidentom Nemecka. Hovorila s ním aj o nenávisti na internete

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti