eReport.sk
Čaputová rokovala s Macronom
Zuzana Čaputová a Emmanuel Macron, foto:tasr

Čaputová rokovala s Macronom: Prezidenti vyzdvihli jednu z kľúčových oblastí!

Čaputová rokovala s Macronom. Prezidentka SR Zuzana Čaputová a francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzdvihli strategické partnerstvo oboch krajín. Na stredajšom rokovaní v Bratislave hovorili aj o energetike, boji s dezinformáciami a bezpečnostnej situácii.

Čaputová rokovala s Macronom

Čaputová považuje návštevu francúzskeho prezidenta za dôkaz vynikajúcich vzájomných vzťahov. Macron označil Slovensko za priateľa a spojenca. V tejto súvislosti vyzdvihli viacero memoránd o spolupráci, ktoré zástupcovia Slovenska a Francúzska podpísali pri príležitosti Macronovej návštevy.

Prezidenti vyzdvihli jednu z kľúčových oblastí

Hlavy štátov podčiarkli tiež rovnaké postoje k vojne na Ukrajine. Prezidenti hovorili i o nadchádzajúcom samite NATO vo Vilniuse, ako aj ďalšom posilňovaní bezpečnosti krajín na východnom krídle Severoatlantickej aliancie vrátane Slovenskej republiky. Čaputová rokovala s Macronom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ignorovanie vôle ľudu?
  2. Naďova cesta
  3. Ingrid Brocková

Boj s dezinformáciami

Témou rokovania bol aj boj s dezinformáciami. Čaputová poukázala na to, že v tejto oblasti je Slovensko veľmi zraniteľné. Hlavy štátov budú pokračovať v rozhovoroch na večeri v Prezidentskom paláci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová rokovala s Macronom: Prezidenti vyzdvihli jednu z kľúčových oblastí!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php