eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak o rodinných podnikoch: Sú výhodné pre každú ekonomiku, chcem ich podporiť

Získanie podrobnejších informácií o fungovaní rodinných podnikov bolo hlavným cieľom piatkovej návštevy ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) v rodinnej firme Matador Group v Dubnici nad Váhom.

V čase ekonomických kríz sú podľa neho rodinné podniky najstabilnejšie. Prepúšťajú menej ľudí, majitelia sú ochotní investovať do rozvoja a v záujme zachovania stability firmy sú dočasne ochotní uspokojiť sa aj s menším ziskom. „Sú výhodné pre ekonomiku každého štátu, preto ich chceme podporiť aj na Slovensku,“ priblížil Krajniak.

Krajniakov rezort pripravuje novú legislatívu

„V prvom polroku tohto roka pripravujeme novú legislatívu v oblasti podpory rodinných podnikov. Matador Group je jeden z najúspešnejších rodinných podnikov na Slovensku. Funguje už viac ako 100 rokov, v tejto rodinnej podobe od roku 1989. Dokázal prejsť zložitou transformáciou na domácom trhu a dnes je globálnou firmou,“ skonštatoval minister s tým, že s manažmentom spoločnosti preberali možnosti nastavenia legislatívy tak, aby na Slovensku bolo v budúcnosti viac takýchto podnikov.

V prvej lige ich len o niečo viac ako desať, tvrdí Krajniak o rodinných podnikoch na Slovensku

Rodinných podnikov sú podľa neho na Slovensku desaťtisíce, no takých, ktoré sa prepracovali až do „prvej ligy“, je len o niečo viac ako desať. „Podmienky chceme nastaviť pre všetky, aj pre tie najmenšie firmy. Tak, aby sme čo najviac uľahčili ich fungovanie, aby z nich mohli vyrásť podobné firmy. Po prijatí legislatívy budú môcť žiadať o podporu od začiatku nového rozpočtového obdobia Európskej únie, predpokladám, že už od jesene tohto roka,“ doplnil minister.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prejavu na klimatickom summite COP26 v Glasgowe
  2. Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak o rodinných podnikoch: Sú výhodné pre každú ekonomiku, chcem ich podporiť

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti