eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska počas stretnutia k výsledkom volieb do NR SR 3. marca 2020 v Prezidentskom paláci v Bratislave.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska počas stretnutia k výsledkom volieb do NR SR 3. marca 2020 v Prezidentskom paláci v Bratislave. Foto: tasr

Čaputová a Kiska odmietli účasť na referende. Chmelár: Ľudská faloš, zbabelosť a nezrelosť!

Čaputová a Kiska odmietli účasť na referende! Politický analytik Eduard Chmelár občanom podrobne vysvetlil, prečo to nepovažuje za správne. Ostro kritizuje tak prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ako aj exprezidenta Andreja Kisku. Tvrdí, že podľa neho aktívne odhovárajú občanov od účasti na referende. Čaputová svoju neúčasť odôvodnila občianskym postojom. Kiska chce naviac od organizátorov, aby preplatili časť nákladov. Na „atómovky“ expremiéra Igora Matoviča sa však pre porovnanie minula suma, ktorá je oproti nákladom na referendum giganticky astronomická.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD).
  2. Igor Matovič
  3. Na ilustračnej snímke volebná schránka pre referendum.
  4. Policajti riešili aj politickú agitáciu počas referenda

„Andrej Kiska sa nám opäť pripomenul ako bezškrupulózny demagóg. Sme opäť svetoví. Slovensko je jedinou krajinou sveta, v ktorej bývalý prezident odhovára občanov od účasti na najväčšom nástroji priamej demokracie. Na referende. Andrej Kiska, ktorý si ani nevšimol 30. výročia založenia štátu, na čele ktorého stál, sa odrazu prebral z politickej kómy Oznámil nám, že on sa na referende rozhodne nezúčastní. A vyrukoval s návrhom zaviesť pravidlo, že pokiaľ ľudové hlasovanie nebude platné a nezúčastní sa ho aspoň 50 percent voličov, tak jeho organizátor zaplatí časť nákladov,“ napísal Chmelár na sociálnej sieti.

Nazýva ho podvodníkom

Kiska, ktorý sa už voličom v dnešnej dobe ozýva len vo veľmi obmedzenej miere, je podľa Chmelára podvodník. Považuje za drzosť, že sa bývalý prezident vôbec v súvislosti s referendom ozýva.

Zdroj: fb/chmelareduard

„Je priam definíciou populizmu odrádzať ľudí od ich ústavného práva nákladmi na demokraciu. Už veľakrát som zdôrazňoval, že demokracia nie je lacná. Jej efektívnosť sa meria správnymi rozhodnutiami. Je hanbou, že na čele Slovenskej republiky stál človek, ktorý si jej vznik neželal a ktorý pošliapava jej ústavné princípy navlas rovnakou rétorikou, ako to robili tí najväčší diktátori,“ dodal ku Kiskovi Chmelár.

Od Čaputovej očakával viac ako občiansky postoj

Odborník sa v priebehu referendového dňa dostal aj k súčasnej prezidentke Čaputovej. Tá podľa neho nemala v referende vyjadrovať len občiansky postoj. Mala byť aj štátnickým vzorom. „Tieto dni ukázali, aká je Zuzana Čaputová ľudsky falošná, politicky zbabelá a osobnostne nezrelá. Už jej vyhlásenie spred niekoľkých týždňov, že nebude ľudí vyzývať k účasti na referende, som považoval za vážne zlyhanie v jej povinnostiach vyplývajúcich z funkcie. No ak má potrebu ešte deň pred referendom oznámiť verejnosti, že sa na referende nezúčastní a označiť to za svoj občiansky postoj, považujem to za politickú bezohľadnosť, ktorá ju ako prezidentku diskvalifikuje. To je podobný prešľap, ako keby prezidentka v parlamentných voľbách odporučila, koho treba voliť a nazvala to svojím občianskym postojom. Od hlavy štátu neočakávame jednostranné občianske postoje, ale nadstranícky občiansky vzor,“ uviedol Chmelár.

Faktom je, že prezidentka by mala byť vo svojom úrade nadstranícka a referendum je logicky nadstraníckou udalosťou.

Zdroj: fb/chmelareduard

„Ja som už svoj hlas odovzdal a hlasoval som za koniec tejto agónie. Zakrúžkoval som áno za možnosť ukončiť deštrukčnú vládu bláznov, hulvátov, podvodníkov a amatérov, ktorí zdevastovali štát. Zbedačili ľudí a zničili aj to, čo ešte fungovalo. Ak vám seriózne záleží na budúcnosti Slovenska, dnes naozaj nie je čas ostať doma,“ vyzval občanov Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová a Kiska odmietli účasť na referende. Chmelár: Ľudská faloš, zbabelosť a nezrelosť!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti