tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

V horských oblastiach môže byť dopoludnia víchrica, platia výstrahy. Informuje SHMÚ

V horských oblastiach, najmä v Tatrách, môže v pondelok ráno silnejšie zafúkať. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu druhého stupňa pred vetrom na horách pre okresy Poprad a Liptovský Mikuláš. Výstraha platí predbežne do 10.00 h.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Záchranári HZS.
  2. Najmä veľké nákladné autá, kamióny, rôzne stavebné stroje, ale aj autobusy stále fungujú vďaka nafte. Ilustračná snímka.
  3. Na snímke oprava elektrického vedenia po silnom vetre v obci Lutiše neďaleko Žiliny 26. februára 2020.

Vietor tu môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 125 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 90 až 95 kilometrov za hodinu, čo môže byť silná až mohutná víchrica.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozornili meteorológovia. Od 10.00 do 12.00 h má v okresoch Poprad a Liptovský Mikuláš platiť výstraha prvého stupňa.

Silný vietor očakáva SHMÚ na horách aj v okresoch Tvrdošín, Ružomberok, Banská Bystrica a Brezno. Vydal tu výstrahu prvého stupňa pred vetrom na horách. Trvá do 12.00 h. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 125 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo SHMÚ uvádza ako víchricu.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

V horských oblastiach môže byť dopoludnia víchrica, platia výstrahy. Informuje SHMÚ

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku