eReport.sk
Ján Budaj. Foto: tasr

Budaj otvorene o manželke: Má to so mnou ťažké, ale pápež ju v Šaštíne povzbudil!

Pápež František opustil Slovensko už minulý týždeň, ale jeho posolstvo pretrváva ďalej. Niečo z neho si odniesol aj minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý verí že podobne je na tom aj jeho manželka Anna. Priznal totiž, že život s ním nie je jednoduchý a jeho polovička si musela zvyknúť znášať trápenia.

Šéf envirorezortu z OĽANO bol minulý týždeň v stredu na omši v Šaštíne, ktorú počas púte celebroval pápež František. Spoločnosť mu robila aj jeho manželka Anna. Dnes vyvrcholila púť pápeža na Slovensko a začala púť Slovenska k pápežovi. Verím, že v nás obnovil kresťanstvo ako náboženstvo nádeje a lásky, nie strachu a zášte,” okomentoval vtedy na sociálnej sieti Budaj. Po obrade, ešte pred odchodom na letisko, pápež spoločne požehnal manželstvá niektorých členov vládneho kabinetu.

Išlo o katolíkov, ktorí žijú v cirkvou odobrených zväzkoch, konkrétne premiéra Eduarda Hegera, vicepremiérku Veroniku Remišovú, ministrov Igora Matoviča, Milana Krajniaka a Jána Budaja aj so svojimi polovičkami. „Prebiehalo to tak, že pápež s každým z členov vlády, ktorí sú katolíci a sú zosobášení v kostole, prehodil pár slov, požehnal naše manželstvá, krátko sa porozprával s každým,” opísal stretnutie s pápežom minister Milan Krajniak.

Minister Ján Budaj s manželkou Annou počas návštevy pápeža v Šaštíne. – Foto: archív Ján Budaj

Verí, že pápež pomôže

Teraz sa k šaštínskemu zážitku s hlavou katolíckej cirkvi bližšie vrátil aj minister životného prostredia Ján Budaj. Prezradil, že spolu s manželkou ich požehnanie od pápeža povzbudí do druhej spoločnej päťdesiatky. Zároveň nás aj nečakane nechal nahliadnuť do ich takpovediac manželskej kuchyne. „Verím, že predovšetkým to moju manželku povzbudí znášať aj naďalej trápenia, ktoré idú so spolužitím s takým partnerom, ako som ja,” nešetril sebakritikou Budaj. Zrejme myslel na útrapy, ktoré s ním manželka musela preskákať počas jeho dlhej politickej kariéry.

Viac o púti v Šaštíne si prečítate tu:

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Pápež František prichádza do Šaštína 15. septembra 2021.

Nezdá sa však, že by im to až tak neklapalo ako naznačuje minister. Manželia si cez leto spolu odskočili na juh Španielska do slnečnej Malagy. Portál eReport ich zachytil pri prílete na bratislavské letisko a dvojica aj po rokoch manželstva pôsobila stále harmonicky.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti