eReport.sk
Grant Shapps, britský minister obrany. Foto: wikipedia

Britská armáda cvičí ukrajinských inžinierov na ochranu energetického sektora

Ženisti britskej armády vyškolili ukrajinských stavebných inžinierov, ako brániť svoj energetický sektor pred ruskými útokmi počas nastávajúcej zimy. TASR informáciu prevzala z nedeľňajšej správy tlačovej agentúry DPA.

Poškodenie a zničenie kritickej národnej infraštruktúry ruskými raketovými a dronovými útokmi predstavuje jednu z najväčších hrozieb pre životy a bezpečnosť ukrajinských civilistov od začiatku invázie vo februári 2022. Dvojtýždňové školenie vypracovali na základe žiadosti Kyjeva.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Shapps: Výcvik je pred zimou nevyhnutný

Podľa britského ministerstva obrany sa účastníci kurzu učili, ako identifikovať potenciálne dosahy výbuchov, účinok rôznych zbraní a výbušnín. Ako aj to, kde najlepšie umiestniť fyzické a vzdušné bariéry, aby pomohli ochrániť objekty pred útokmi.

Britský minister obrany Grant Shapps uviedol, že výcvik je „nevyhnutný“ na ochranu ukrajinských civilistov pred blížiacou sa zimou. „Ukrajinské civilné obyvateľstvo čelí dennodenne smrteľnému nebezpečenstvu. Nebezpečenstvu zo strany Putinových síl a ich nerozlišujúcemu bombardovaniu kritickej infraštruktúry,“ povedal.

Školenie pomôže zachrániť životy

„Ukrajinský ľud preukázal neochvejnú odolnosť tvárou v tvár nezákonnej invázii. Tento na mieru šitý balík školení pomôže zachrániť životy počas krutých zimných mesiacov, keď je prístup k spoľahlivej energii životne dôležitý,“ dodal Shapps.

„Niet pochýb o tom, že zručnosti nadobudnuté týmto výcvikom sa v najbližších týždňoch uplatnia na Ukrajine. A budú mať reálny vplyv na kvalitu života jej civilistov, ako aj na schopnosti Ukrajiny odolávať ruským útokom počas celej zimy,“ vyhlásil Michael Suddaby zo 63. pracovnej skupiny Kráľovských ženistov (RE). „Ukrajinskí účastníci boli mimoriadne motivovaní a budú schopní uplatniť špecializované opatrenia na ochranu síl i metódy hodnotenia infraštruktúry, ktoré boli poskytnuté na tomto kurze, na podporu svojej krajiny,“ zdôraznil Suddaby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britská armáda cvičí ukrajinských inžinierov na ochranu energetického sektora

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre