eReport.sk
Charkov ešte v mierových časoch. Ilustračné foto: wikipedia

Ukrajina: Raketový útok na objekt pošty v Charkove si vyžiadal šesť mŕtvych

Najmenej šesť mŕtvych si vyžiadal ruský raketový útok na poštové distribučné centrum v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny. K útoku došlo v sobotu neskoro večer. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP. Stanica BBC News informuje o ďalších 14 zranených osobách.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že v Charkove zasiahli triediareň súkromnej poštovej a kuriérskej spoločnosti Nova pošta. Na fotografiách z miesta udalosti zverejnených na účte prezidenta vidieť budovu s vyrazenými oknami.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Orbán sa s Putinom stretol na summite v Pekingu. Pavel reaguje
  3. Akt zúfalstva?
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Obete sú zamestnanci jednej spoločnosti

Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov uviedol, že prevádzka tejto doručovateľskej spoločnosti bola „výlučne civilným miestom“. „Rusi spôsobili ďalší teror pokojnému obyvateľstvu Charkova,“ napísal vo svojom príspevku na Telegrame. „Všetkých šesť mŕtvych a 14 zranených v dôsledku útoku okupantov tvoria zamestnanci spoločnosti, ktorí sa nachádzali v termináli Nova pošty,“ dodal Synehubov.

Zelenskyj dodal, že záchranná operácia pokračuje a na mieste pracujú záchranné zložky. Rusko sa k údajnému útoku zatiaľ nevyjadrilo, ale už skôr poprelo, že by sa počas svojej invázie na Ukrajinu zameralo na civilistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina: Raketový útok na objekt pošty v Charkove si vyžiadal šesť mŕtvych

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie