eReport.sk
Americký prezident Joe Biden sľúbil svojmu ukrajinskému kolegovi Volodymyrovi Zelenskému ďalšiu státisícovú vojenskú podporu v boji proti Rusku, a poslal mu tiež rakety dlhého doletu. foto: tasr/ap

Ukrajinci sú „veľmi posmelení“ raketami dlhého doletu z USA, netají prezident Zelenskyj

USA sú akoby rozprávkový oslík zatras sa. Doma majú neskutočné problémy s astronomickým dlhom, pre ktorý im hrozilo zrútenie a kolaps ich ekonomiky, zato stále neochvejne vojensky aj finančne podporujú boje na Ukrajine a na Blízkom východe. A za to im ďakujú nielen brániaci sa Ukrajinci, ale aj útočiaci Izrael.

Dodanie zbraní len predĺži utrpenie Ukrajiny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval vo štvrtok svojmu americkému partnerovi Joeovi Bidenovi za „životne dôležitú“ podporu pre jeho krajinu a privítal dodanie rakiet dlhého doletu typu ATACMS. TASR informuje podľa agentúry AFP. Ukrajina v utorok uviedla, že prvýkrát úspešne nasadila do bojov proti ruským jednotkám strelu s doletom do 165 kilometrov, ktorú Washington Kyjevu dodal v tajnosti. „Ukrajina je vďačná za životne dôležitú a vytrvalú podporu USA v našom boji za slobodu a proti ruskej agresii,“ napísal Zelenskyj na platforme X (predtým Twitter) po telefonáte s Bidenom.

Related Posts

  1. Skúšali to na nás už počas covidu
  2. Švajčiarska banka zatajila daňovým úradom okolo 700 miliónov dolárov

„Ukrajinci sú veľmi posmelení dodaním (rakiet) ATACMS, a naši bojovníci ich dobre využijú na bojisku,“ dodal. Zelenskyj tiež informoval Bidena o prijatí protikorupčného zákona v ukrajinskom parlamente, ktorý podľa neho „predstavuje posun v reformách na ceste k otvoreniu prístupových rokovaní Ukrajiny do EÚ“, čo je dlhodobým cieľom Kyjeva. Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že dodanie týchto zbraní nebude mať vplyv na priebeh vojny a len predĺži „utrpenie Ukrajiny“, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinci sú „veľmi posmelení“ raketami dlhého doletu z USA, netají prezident Zelenskyj

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie