eReport.sk
Prišiel poďakovať za ich veľkorysosť
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak, foto:tasr/skynews Britain's Prime Minister Rishi Sunak, left, welcomes Ukraine's President Volodymyr Zelenskyy at Downing Street in London, Wednesday, Feb. 8, 2023. It is the first visit to the UK by the Ukraine President since the war began nearly a year ago. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Británia oznámila nový sankčný balík voči Bielorusku: Nebudeme tolerovať podporu ruskej agresie!

Britské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo nové sankcie voči Bielorusku zamerané na obmedzenie financovania režimu autoritárskeho lídra Alexandra Lukašenka. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  2. Pravda sa raz ukáže
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz rozpráva počas panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v davoskom kongresovom centre vo švajčiarskom Davose 18. januára 2023.
  4. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda

Západné krajiny uvalili už niekoľko balíkov sankcií voči Rusku i jeho spojencovi Bielorusku po vpáde ruských vojsk na Ukrajinu vlani vo februári.

Sankcie zasiahnu export

Nové obmedzenia zasiahnu bieloruský export – Británia zakazuje dovoz zlata, cementu, dreva a gumy z Bieloruska. Zároveň zakázala vyvážať do Bieloruska tovary a technológie, ktoré by mohli byť použité na výrobu chemických a biologických zbraní.

Britský rezort diplomacie dodal, že cieľom nového balíka obmedzení je tiež zamedziť Rusku obchádzať západné sankcie.

Zabránenie propagandy

Londýn uvalil sankcie aj na niektoré bieloruské médiá. V snahe „zabrániť šíreniu propagandy a dezinformácií v Británii.“

„Nový sankčný balík zvyšuje ekonomický tlak na Lukašenka a jeho režim, ktorý aktívne pomáha ruskému vojnovému úsiliu a ignoruje územnú celistvosť Ukrajiny,“ uviedol vo vyhlásení britský minister zahraničných vecí James Cleverly.

Nehynúca podpora

Británia bude podporovať Ukrajinu aj naďalej. Pričom  „nebude váhať so zavedením ďalším obmedzení voči tým, ktorí podporujú“ ruskú vojnu na Ukrajine.

Lukašenko poskytuje Rusku bieloruské územie na raketové či dronové útoky voči Ukrajine. V Bielorusku sa tiež konajú spoločné vojenské cvičenia ruskej a bieloruskej armády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia oznámila nový sankčný balík voči Bielorusku: Nebudeme tolerovať podporu ruskej agresie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php