eReport.sk
Položila Hegerova vláda podnikateľov na kolená
Eduard Heger a Richard Sulík, foto:tasr

Heger hlási: Vláda bude kompenzácie firmám za energie poskytovať aj v roku 2023

Vláda bude kompenzácie firmám za energie poskytovať aj v roku 2023. Uviedla to Ľubica Janíková, hovorkyňa dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO), v reakcii na utorkovú tlačovú besedu zamestnávateľských zväzov.

Heger hlási

„Okrem doterajšieho rozsahu pomoci sa uvažuje aj o zvýšení mesačných limitov pomoci a rozšírení pomoci na ďalšie subjekty. V krátkom čase očakávame od Európskej komisie schválenie ďalšej schémy pomoci pre priemysel,“ spresnila. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR už podľa nej poskytlo 117 miliónov eur v rámci pomoci podnikateľom, energeticky náročným podnikom, samosprávam a občianskym združeniam. Podľa MH SR schválenie štátneho rozpočtu na rok 2023 umožní rezortu hospodárstva pokračovať v kompenzáciách pre energeticky náročné firmy. „O kompenzácie tak budú môcť opäť požiadať oprávnené energeticky náročné podniky, ktoré spĺňajú kritériá ustanovené zákonom číslo 309 z roku 2009 a vyhláškou MH číslo 106 z roku 2019. Výzva bude štandardne zverejnená na prelome mesiacov marec – apríl,“ spresnilo MH SR.

Rezort hospodárstva pripomenul, že už 5. januára ohlásil pokračovanie pomoci v zmysle schémy pomoci 2.1, ktorá vychádza z Dočasného krízového rámca pre opatrenia štátnej pomoci na podporu hospodárstva v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine. Vyhlásenie výzvy plánuje rezort vo februári 2023.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rober Fico pred rečníckym pultom počas tlačovky Smeru-SD.
  2. Chaos v parlamente bez riešenia?
  3. Telo nebohej osoby.
  4. Frustrovaný Heger
  5. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím ukrajinským rezortným partnerom Dmytrom Kulebom po ich stretnutí v Kyjeve 10. mája 2022.

Uvedená výzva bude rozšírená aj o pomoc menším odberateľom elektriny mimo domácností s celkovým ročným odberom elektriny za predchádzajúci rok najviac 30.000 kilowatthodín (kWh) a odberateľom plynu mimo domácností s celkovým ročným odberom plynu za predchádzajúci rok najviac 100.000 kWh, ktorí splnia podmienky výzvy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger hlási: Vláda bude kompenzácie firmám za energie poskytovať aj v roku 2023

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti