eReport.sk
Foto: shutterstock

BORDEL v očkovaní: Ak chcete vakcínu, nesmiete ísť v noci spať!

Neprehľadný a žiaľ, často aj nefunkčný! Tak by sa dal v skratke popísať systém online prihlasovania na očkovanie proti koronavírusu. Stránka určená na registráciu, ktorú spravuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), síce ponúka prehľad voľných kapacít vakcinačných centier, no tie nemusia zodpovedať realite. NCZI dáva však od toho ruky preč a tvrdí, že nie je správcom tejto podstránky, ktorú robia dobrovoľníci, a preto za správnosť údajov nezodpovedá!

Objednanie na očkovanie ako z nočnej mory. Aktuálne je otvorená 3. fáza vakcinácie a registrovať sa môžu seniori nad 75 rokov a učitelia. Postup by mal byť jednoduchý: otvoriť si oficiálnu stránku korona.gov.sk, tam sa prekliknúť na kolónku “požiadať o očkovanie” a ocitnete sa priamo na portáli, kde sa môžete objednať. Potiaľto je to v poriadku.

Zdroj: old.korona.gov.sk

Stránka o termínoch zavádza

Hneď na úvodnej strane vám portál dá možnosť skontrolovať si voľné termíny v očkovacích centrách na podstránkach terminy.org alebo freevision.sk. Ukáže vám, či má stredisko v jednotlivých dátumoch voľné kapacity, obsadené alebo je zatvorené. Ak je aj vakcinačné centrum zobrazené ako zatvorené na najbližšie dni a týždne, reálne to tak nemusí byť. Príkladom sú aj vakcinačné centrá nemocnice na Kramároch, ktoré stránka zobrazuje ako zatvorené. „Máme vakcín dosť na tento mesiac, no my ako nemocnica nespravujeme ten portál, to robí NCZI a oni to tam priebežne pridávajú,” uviedla hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.

Zdroj: old.korona.gov.sk

Ja nič, ja muzikant

Na otázku prečo na stránke chýbajú voľné termíny na očkovanie nám prišla z centra prekvapivá odpoveď. „NCZI nie je správcom stránky terminy.org,” vyhlásila hovorkyňa NCZI Veronika Beňadiková s tým, že túto podstránku spravujú dobrovoľníci, ktorí len z centra získavajú dáta, ale NCZI nekontroluje správnosť nimi zverejnených údajov. Ďalej dodáva, že táto možnosť je na oficiálnej stránke len kvôli väčšej prehľadnosti a zoznam voľných termínov, za ktorých správnosť NCZI zodpovedá, si nájdu záujemcovia o očkovanie, až keď si preskrolujú stránku nižšie.

Zdroj: old.korona.gov.sk

Čo na to odborník?

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport