eReport.sk
Zranený Pakistanec pri bombovom útoku v Mastungu na predmestí Kvéty 29. septembra 2023 dostáva ošetrenie v nemocnici. Foto: tasr/ap

Bombové útoky v dvoch mešitách v Pakistane si vyžiadali 57 obetí

Najmenej 57 ľudí vrátane siedmich detí zahynulo v piatok v Pakistane pri bombových atentátoch v dvoch mešitách. Uviedli to miestni zdravotníci a polícia, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters.

K prvému výbuchu došlo v provincii Balúčistan na juhozápade Pakistanu. Samovražedný atentátnik odpálil výbušniny pri policajnom aute, neďaleko ktorého sa zhromažďoval dav ľudí pri mešite, ozrejmila polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. Polícia, logo

K útokom sa nikto neprihlásil

Tento útok si podľa miestnych zdravotníkov vyžiadal 52 obetí vrátane detí vo veku od deväť do jedenásť rokov. Zranenia utrpelo najmenej 58 osôb.

Ďalšie výbuchy otriasli provinciou Chajbar Paštúnchwá na severozápade krajiny. Pri dvoch explóziách v jednej z tamojších mešít zahynulo päť ľudí, uviedli úrady. Podľa miestnych médií sa po výbuchu zrútila strecha mešity a pod ruinami uviezlo asi 30 až 40 osôb.

K útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil. Obe provincie hraničia s Afganistanom a v posledných rokoch zaznamenali útoky islamistických militantov, ktorí sa snažia zvrhnúť pakistanskú vládu, píše Reuters.      

Zdroj: tasr

  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bombové útoky v dvoch mešitách v Pakistane si vyžiadali 57 obetí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php