tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Europoslanci podporujúci Ukrajinu
Europoslanci podporujúci Ukrajinu. zdroj: AP - Virginia Mayo

EÚ uvalí sankcie na všetkých, ktorí sa podieľali na ruských referendách na Ukrajine

Európska únia zavedie sankcie voči organizátorom nelegálnych, Moskvou podporovaných referend o pripojení k Ruskej federácii, ktoré do utorka prebiehajú v okupovaných oblastiach Ukrajiny. Novinárom to povedal hovorca šéfa diplomacie EÚ Josepa Borrella Peter Stano, informuje agentúra AFP.

„Všetci ľudia, ktorí sa podieľajú na nelegálnych, nelegitímnych referendách (o anexii), budú čeliť následkom,“ povedal Stano. Bezprostredne nebolo jasné, akú podobu budú mať tieto opatrenia.

Referendá

Predstavitelia samozvaných republík na východe Ukrajiny – Doneckej a Luhanskej, ako aj Ruskom dosadení zástupcovia okupovaných častí Chersonskej oblasti na juhu a Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny zorganizovali „referendá“ o pripojení k Rusku v termíne od 23. do 27. septembra.

Podľa Únie sú nelegálne

EÚ už minulý týždeň avizovala, že takéto referendá nanútené ruskými okupantmi bude považovať za nelegálne a bude ich vnímať ako ďalšie kroky v podkopávaní suverenity a nezávislosti Ukrajiny.

Ako Krym

Mnohé krajiny už avizovali, že výsledky uvedených pseudoreferend neuznajú – rovnako ako v prípade sporného plebiscitu o pripojení Krymského polostrova k Rusku, ktorý sa konal v roku 2014.

Vlastizrada a väzenie

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak v rozhovore pre švajčiarske noviny Blick povedal, že Ukrajinci, ktorí sa podieľali na organizácii „referend“ o anexii okupovaných častí Ukrajiny, budú čeliť obvineniam z vlastizrady a najmenej piatim rokom väzenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ uvalí sankcie na všetkých, ktorí sa podieľali na ruských referendách na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku