eReport.sk
Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Antony Blinken.
Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Antony Blinken. Foto: tasr

Blinken sa pustil do Číny: S týmto musí Peking definitívne skončiť! Inak…


Čínska podpora ruského zbrojárskeho priemyslu predlžuje vojnu na Ukrajine a „musí byť zastavená“. Uviedol to americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Ostrá kritika

Peking poskytuje dôležitú podporu, ktorá umožňuje „Rusku udržiavať v chode obrannú priemyselnú základňu a vojnovú mašinériu“, povedal Blinken na tlačovej konferencii s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. „Takže to musí skončiť,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chcú vyprovokovať ukrajinskú protiofenzívu
  2. Putin sa zastal Trumpa
  3. Ruské ministerstvo obrany

Šéf NATO opäť upozornil Čínu pred následkami, ak bude naďalej podporovať Moskvu. „Čína nemôže mať oboje. Nemôže naďalej udržiavať normálne obchodné vzťahy s krajinami v Európe a zároveň podnecovať najväčšiu vojnu, akú sme v Európe zažili od druhej svetovej vojny,“ vyhlásil.

Čína musí prestať podporovať Rusko

Čína sa v otázke vojny na Ukrajine snaží vystupovať ako neutrálna strana a tvrdí, že Kyjevu ani Moskve neposiela vojenskú pomoc – na rozdiel od Spojených štátov a ďalších západných spojencov Ukrajiny. Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa strategické partnerstvo medzi Ruskom a Čínou iba prehĺbilo. Peking však spochybňuje tvrdenia Západu, že prispieva k vojenskému ťaženiu Moskvy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken sa pustil do Číny: S týmto musí Peking definitívne skončiť! Inak…

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne