eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/ap

Putin: Rusko a KĽDR bojujú voči hegemónii USA!


Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že Rusko a Severná Kórea spoločne bojujú proti hegemónii USA. Severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi sa poďakoval za vyvážený postoj jeho krajiny k Ukrajine.

Podpora Moskvy

Ako informovala agentúra Reuters, Putin ocenil podporu, ktorú KĽDR poskytuje politike Moskvy vrátane tej voči Ukrajine. „Veľmi si vážime vašu dôslednú a neochvejnú podporu ruskej politike, a to aj smerom k Ukrajine,“ povedal Putin.

Poznamenal tiež, že interakcia medzi Ruskom a KĽDR je založená na zásadách rovnosti a vzájomného rešpektovania záujmov druhej strany. Okrem toho sa ruský prezident na rokovaní zmienil o tom, že je pripravený nový zásadný dokument, ktorý bude tvoriť „základ vzťahov medzi Ruskom a KĽDR na dlhé roky“. Dodal, že vzájomné vzťahy sa výrazne zintenzívnili vďaka Kimovej vlaňajšej návšteve v Moskve.

Diplomatické vzťahy medzi krajinami

Ruský prezident pripomenul, že Rusko a KĽDR vlani oslávili 75. výročie nadviazania diplomatických vzťahov a tento rok 75. výročie uzavretia prvého medzištátneho dokumentu – Dohody o hospodárskej a kultúrnej spolupráci. „Ako viete, túto dohodu podpísal súdruh Kim Ir-sen počas svojej prvej návštevy Moskvy,“ pripomenul ruský líder.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Exprezident USA Trump
  2. Šimečka je klamár

Kim na rokovaniach oboch delegácií uviedol, že vzťahy medzi Ruskou federáciou a KĽDR vstupujú do obdobia novej prosperity, ktorá „sa nedá porovnať ani s obdobím kórejsko-sovietskych vzťahov v minulom storočí“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Rusko a KĽDR bojujú voči hegemónii USA!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne