eReport.sk
Chcú vyprovokovať ukrajinskú protiofenzívu
poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak, foto:tasr/ap

Podoľak: Severná Kórea pomáha Rusku s masovým vraždením Ukrajincov


Poradca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v stredu uviedol, že Severná Kórea pomáha Rusku zabíjať ukrajinských civilistov, a vyzval na väčšiu medzinárodnú izoláciu oboch krajín.

„Niet pochýb o tom, že Severná Kórea dnes aktívne spolupracuje s Ruskom vo vojenskej oblasti a zámerne poskytuje zdroje na masové vraždenie Ukrajincov,“ povedal Podoľak.

Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un podpísali v stredu v Pchjongjangu zmluvu o komplexnom strategickom partnerstve medzi oboma krajinami. Táto nová zmluva nahrádza základné dokumenty medzi Ruskom a Severnou Kóreou, podpísané v rokoch 1961, 2000 a 2001.

Spojené štáty a ich spojenci tvrdia, že Severná Kórea poskytuje Rusku muníciu a rakety, ktoré sú následne použité na Ukrajine. Kyjev hlásil nález úlomkov severokórejskej munície na bojisku.

Dodávky delostreleckej munície z KĽDR do Ruska pomáhajú Moskve udržiavať „vysokú intenzitu útokov“, uviedol Podoľak. „To má vplyv na priebeh udalostí vo vojne a výrazne zvyšuje počet civilných obetí,“ dodal.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podoľak: Severná Kórea pomáha Rusku s masovým vraždením Ukrajincov

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne