eReport.sk
Blaha si podal koaličných politikov
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr

Blaha vyzýva Západ: Prebuďte sa a zrušte protiruské sankcie. Ničia Európu!

Deväť mesiacov po invázii na Ukrajinu peniaze z ropy naďalej plnia vojnovú hruď Vladimira Putina. Aj keď Západ uvalil sankcie, ruský vývoz ropy sa zastavil a cena uralskej ropy zostáva blízko svojho priemeru v rokoch 2014-20. Očakáva sa, že prebytok ruského bežného účtu v tomto roku bude 265 miliárd dolárov, čo je druhé miesto za Čínou. V článku to uvádza zahraničný portál The Economist.

Kontraproduktívne sankcie?

K článku známeho prozápadného časopisu sa vyjadril i poslanec Národnej rady SR a podpreseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha. Ten kroky Západných krajín a Európskej únie dlhodobo kritizuje. Protiruské sankcie považuje za kontraproduktívne a deštruktívne pre krajiny, ktoré sú „závislé“ od ruské plynu či ropy.

Blaha hovorí o pochopení

„Už to pochopili aj neoliberáli z The Economist. Európa zmrzne. Západ sa tvári, ako sankciami zničí Rusko a výsledok bude to, že kvôli vlastnej hlúposti zničia Európu. The Economist píše o tom, že v Európe kvôli nárastu cien energií zomrie 100 tisíc ľudí, čo je porovnateľné číslo s mŕtvymi na Ukrajine,“ uvádza Blaha v reakcii na článku zahraničného portálu.

Blaha vyzýva Západ

Opozičník v kritike ďalej pokračuje a pýta sa: „Prečo my máme umierať za ukrajinský banderovský režim? Prečo Brusel cielene zabíja vlastných občanov prostredníctvom sankcií? A Američania sa nám vysmievajú. Na energetickej kríze nechutne zarábajú. Na Európu sa vykašľali. Naopak, prijímajú ekonomické rozhodnutia, ktoré vyháňajú firmy z Európy do Ameriky – Európa ide ku dnu. Bez ruskej ropy neprežije. A ekonomicky kľakne,“ píše Ľuboš Blaha na sociálnej sieti.

„Prebuďte sa a zrušte sankcie! Zachráňte ľudí!“

uzatvára politik.

Dohodli sa na cenovom strope

Skupina siedmich najvyspelejších krajín sveta G7 spolu s Austráliou sa v noci na sobotu oficiálne dohodli na stanovení cenového stropu na ruskú ropu na 60 USD (56,94 eura) za barel (159 litrov), čo je rovnaká suma, akú v piatok schválila Európska únia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Európa čelí najvážnejšej výzve! Minister Káčer vyslal varovanie
  2. Agentúra AFP "bije na poplach": TOTO je nový šéf tajných v Srbsku
  3. marinová európa potrebuje ameriku
  4. orbán bruselu vadím ja
  5. Orbán v Slovinsku o energetike
  6. Francúzsky prezident Emmanuel Macron.

V spoločnom vyhlásení predstaviteľov krajín G7 a Austrálie sa uvádza, že cenový strop za barel ruskej ropy dopravovanej po mori „vstúpi do platnosti 5. decembra alebo veľmi krátko nato“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha vyzýva Západ: Prebuďte sa a zrušte protiruské sankcie. Ničia Európu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti