eReport.sk
Neoliberálna prezidentka?
Podpredseda parlamentu a Smeru-SSD Ľuboš Blaha sa čertí na tom, ako opozícia slepo verí všetkému, čo USA povedia. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha.

Blaha spomína na 11. september ináč ako ostatní: Oheň, plamene, zničené životy. To bolo pred 50 rokmi v Čile…


Celý „demokratický“ svet si dnes pripomína 11. september 2001, kedy sa USA stali terčom koordinovaný útokov teroristov z militantnej organizácie al-Káida. Teroristi po tom ako sa zmocnili štyroch lietadiel dve z nich nasmerovali na známe dvojičky Svetového obchodného centra, jedno narazilo do západného krídla budovy vedenia ministerstva obrany USA Pentagón a štvrté spadlo v Pensylvánii po tom, čo sa niektorí pasažieri a členovia posádky pokúsili dostať lietadlo od teroristov pod svoju kontrolu. Nikto na palube týchto lietadiel neprežil. Útoky si vyžiadali okolo 25 000 zranených a 2 977 obetí (+ 19 teroristov).

Z dejín vieme, čoho všetkého sú USA schopné

Dnešný deň však podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha oslavuje pre niečo úplne iné. Ako píše v statuse na sociálnej sieti Telegram, počas 11. septembra by sme nemali zabúdať na americké zločiny. „Smrť tisícov nevinných ľudí. Oheň, plamene, zničené životy. 11. september… Pred 50 rokmi v Čile,“ začína Blaha svoj spomienkový status, pričom hneď v jeho úvode pripomína, že bola to práve americká CIA, ktorá zvrhla demokraticky zvoleného prezidenta Salvadora Allendeho, ľavičiara, ktorý pre neho ostáva hrdinom. „Tak ako pre všetkých socialistov. Na jeho miesto si Američania dosadili fašistického generála Pinocheta, ktorý nechal povraždiť a zmiznúť tisíce ľudí, ľavičiarov, odborárov, kohokoľvek, kto mal iný názor,“ konštatuje nekompromisne Blaha.

Musíme spozornieť vždy, keď Spojené štáty túžia po tom, aby zvrátili výsledok demokratických procesov. Z dejín vieme, čoho všetkého sú schopní. Buďme na pozore, Slováci.

Ľuboš Blaha, podpredseda strany Smer-SSD

Allendeho stúpencov mučili na štadiónoch. Slávnemu hudobníkovi Victorovi Jarovi polámali všetky prsty, aby nemohol hrať na gitare svoju pieseň Venceremos. Potom ho surovo zbili a zastrelili. Rovnako ako mnohých ďalších. Zomrel aj Allende a členov jeho vlády buď pozabíjali alebo poslali do koncentračných táborov. Pinochetov fašistický režim potom s podporou USA zavádzal brutálne neoliberálne reformy, z ktorých si potom brali príklad naši pravičiari ako Ódor či Kaník,“ pridáva smerák, podľa ktorého sa ukázalo, aké je nebezpečné spojenie fašizmu a neoliberalizmu. „A aká aktuálna je dodnes hrozba toho, čomu hovoríme – liberálny fašizmus. Perzekúcie opozície, poklonkovanie sa USA a do toho liberálne reformy v prospech tých najbohatších. Pripomína vám to niečo?“ prízvukuje Blaha.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha informuje o najnovších udalostiach v pléne Národnej rady.
  2. Neoliberálna prezidentka?

Ľuboš Blaha svojím prívržencom pripomína ako pred rokom v Košiciach spoločne skandovali slová „krásnej čilskej revolučnej piesne – Národ zjednotený nebude porazený. El Pueblo Unido“ a zároveň ponúka ľavicovú hymnu Venceremos, ktorá stála Victora Jarru život. „Spomínajme na 11. september 1973, na zločiny USA. A nezabúdajme na to, že si musíme chrániť demokraciu a suverenitu pred neoliberálnymi fašistami. Musíme spozornieť vždy, keď sa polícia zneužíva na prenasledovanie opozície, vždy, keď útočia na slobodu slova, vždy, keď vlastných občanov označujú pravičiari za „svine“. Musíme spozornieť vždy, keď Spojené štáty túžia po tom, aby zvrátili výsledok demokratických procesov. Z dejín vieme, čoho všetkého sú schopní. Buďme na pozore, Slováci,“ končí Ľuboš Blaha svoj status, pričom si neodpúšťa svoje klasické zvolanie: „Venceremos! Zvíťazíme!“

Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha spomína na 11. september ináč ako ostatní: Oheň, plamene, zničené životy. To bolo pred 50 rokmi v Čile…

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne