eReport.sk
Milan Mazurek v jednom z rozhovorov pre Kulturblog.
Milan Mazurek v jednom z rozhovorov pre Kulturblog. Foto: yt/kulturblog

VIDEO Cenzúra či ochrana pravdy? Po Blahovi dostal STOPKU aj Kulturblog! Mazurek reaguje

Portál Kulturblog už nemá možnosť uverejňovať svoje príspevky na známej americkej sociálnej sieti. Táto sociálna sieť urobila voči alternatívnej scéne ďalší rázny krok, keď portál zablokovala len niekoľko dní po tom, čo podobnému osudu čelil opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha. Ide o cenzúru, alebo o boj proti dezinformáciám, ako to prezentujú podporovatelia podobných bezprecedentných krokov súkromnej spoločnosti?

Meta, spoločnosť spravujúca Facebook, podľa vlastného odôvodnenia vymazala Kulturblog z dôvodu porušovania podmienok komunity, čo je vo svojej podstate najvšeobecnejšie odôvodnenie akéhokoľvek prehrešku nejakého účtu na sociálnej sieti. Účet Kulturblogu sledovalo viac ako 60-tisíc ľudí. S priaznivcami môže platforma aj naďalej komunikovať napríklad cez youtube, kde funguje jej 35-tisícový kanál.

Ide o ohrozenie demokracie?

Pri podobných krokoch sa však mnohými občanmi v spoločnosti otvára otázka, či je súkromná firma tým subjektom, ktorý by mal mať právo obmedzovať vyjadrovanie názorov, alebo činnosť médií a portálov. Takéto kroky by totižto mohli byť v rozpore so základnými demokratickými princípmi, na čo na Slovensku upozorňuje napríklad politická opozícia.

Na zrušenie Kulturblogu reagoval aj nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika). „Cenzúra, ktorá započala po apeloch vládnych predstaviteľov, otvorene kopíruje totalitné režimy,“ uviedol v statuse a pripojil aj video, v ktorom bez servítky povedal, čo so o tom všetkom myslí.

VIDEO Milan Mazurek: Cenzúra na internete sa rozbehla naplno

Zdroj: fb/milanmazurek.republika

Blaha hovorí o korporátnom fašizme

Ľuboš Blaha v rozhovore pre televíziu ZVTV v súvislosti so zrušením jeho vlastného účtu na Facebooku hovorí o korporátnom fašizme. „Svoje zablokovanie beriem s úsmevom – len sa tak zamýšľam, dokedy sa necháme kolonizovať Američanmi. Toto už prekračuje všetky medze. Liberáli nedokážu akceptovať iný názor – dnes idú po Blahovi, zajtra to môže byť ktokoľvek z vás. Je najvyšší čas, aby si Slováci zobrali Slovensko späť,“ podčiarkol podpredseda Smeru a opozičný poslanec NR SR na sociálnej sieti Telegram.

Zdroj: zvtv.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Cenzúra či ochrana pravdy? Po Blahovi dostal STOPKU aj Kulturblog! Mazurek reaguje

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti