tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľuboš Blaha, zdroj: FB/lubosblaha

Blaha odkazuje SAV: Môžu ma upáliť, môžu ma zatvoriť, no nevyštvú ma!

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha uviedol, že zo Slovenskej akadémie vied (SAV) ho nevyštvú. Tvrdí, že ho môžu upáliť, zatvoriť a prenasledovať, ale svoju slobodu slova si vziať nedá. Uviedol to na sociálnej sieti v reakcii na výzvu štatutárnych zástupcov ústavov a centier SAV, ktorí ho vyzývajú, aby ukončil pôsobenie v SAV.

Výzvu na okamžité ukončenie svojho pôsobenia v SAV považuje Blaha za ďalší znak politizácie akademických inštitúcií a fašizácie slovenskej spoločnosti. „Som slobodný človek a mám právo na svoje ľavicové názory. Za svoju politickú činnosť sa nezodpovedám SAV, ale jedine občanom SR, ktorí mi dali dôveru v parlamentných voľbách,“ uviedol Blaha a dodal, že zo SAV ho nevyštvú. „Môžu ma upáliť, môžu ma zatvoriť, môžu ma prenasledovať, ale moju slobodu slova si vziať nedám,“ odkazuje.

Tvrdí, že SAV má právo hodnotiť výlučne jeho vedeckú činnosť. V prípade, že majú kolegovia k jeho štúdiám vedecké výhrady, rád si ich vypočuje. Zároveň žiada, aby sa nezneužívala vedecká pôda na lacné politikárčenie.

„Pre mňa je kľúčové, že mám dôveru svojho domovského Ústavu politických vied SAV, ktorý sa zaoberá výlučne mojou vedeckou činnosťou a nekomentuje moje politické názory,“ uviedol Blaha. Považuje za neakceptovateľné, aby sa SAV zapájala do nenávistných kampaní proti ľavicovým a vlasteneckým politikom. „Vo vzťahu k politike musí dodržiavať prísnu neutralitu. Ak si toto nevie ustrážiť, je to hanba vedenia SAV,“ doplnil Blaha.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľubos Blaha

Viacerí štatutárni zástupcovia vedeckých pracovísk SAV vyzvali Blahu, aby okamžite ukončil svoje pôsobenie v akadémii. Tvrdia, že opakovane a hrubo nerešpektuje etické štandardy vedca a zneužíva slobodu prejavu. „Pripomíname, že uvedený kolega bol opakovane upozorňovaný na svoje nevhodné správanie. Bez akejkoľvek sebareflexie dotyčného,“ uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na webe akadémie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha odkazuje SAV: Môžu ma upáliť, môžu ma zatvoriť, no nevyštvú ma!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku