tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ľuboš Blaha, foto: tasr

Blaha vraj zneužíva slobodu prejavu. Kolegovia ho vyzvali, aby odišiel zo SAV!

Vyzerá to tak, že Slovenskej akadémii vied došla trpezlivosť s poslancom Smeru Ľubošom Blahom, ktorý v nej pôsobí. Na sociálnej sieti zverejnila inštitúcia vyhlásenie o tom, že väčšina štatutárnych zástupcov vedeckých pracovísk žiada politika, aby ukončil svoje pôsobenie v akadémii.

„My, predstavitelia vedeckých ústavov a centier SAV chrániac dobré meno SAV, ktorá patrí k najdôveryhodnejším inštitúciám na Slovensku, uvedomujúc si úlohu vedy a vedcov v spoločnosti, ktorí majú prispievať k tolerantnej, slušnej a inovatívnej spoločnosti, ctiac si slobodu a demokraciu, odmietajúc akékoľvek prejavy netolerancie či nenávisti, pripomínajúc historickú skúsenosť, že extrémistické a nenávistné postoje sú spôsobilé postupne narúšať demokratický politický systém a nahradiť ho systémom diktatúry, vyzývame Mgr. PhDr. Ľuboša Blahu, PhD., pracovníka Ústavu politických vied SAV, v. v. i., ktorý opakovane a hrubo nerešpektuje etické štandardy vedca, zneužíva slobodu prejavu, aby okamžite ukončil svoje pôsobenie v SAV,“ píše sa vo výzve, ktorá je zverejnená aj na stránke SAV.

– Foto: fb/SlovenskaAkademiaVied

Vedci uvádzajú, že Blaha mal byť opakovane upozorňovaný na svoje nevhodné správanie. „Bez akejkoľvek sebareflexie dotyčného,“ tvrdí SAV. Akadémia zdôraznila, že je verná svojmu humanitárnemu poslaniu a preto je znepokojená nárastom netolerancie a agresivity v spoločnosti.

Reakciu Blahu nájdete tu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha vraj zneužíva slobodu prejavu. Kolegovia ho vyzvali, aby odišiel zo SAV!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku