eReport.sk
Slovensko podporuje Ukrajinu
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš. Foto:tasr

Bíreš hostí 9. európsku konferenciu Mier a poľnohospodárstvo

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš vo štvrtok v Modre hostí 9. európsku výročnú konferenciu Mier a poľnohospodárstvo. Konferenciu organizuje a prevzalo nad ňou záštitu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR spolu s Iniciatívou Chlieb mieru sídliacou v Berlíne.

Dvanásť členských štátov Iniciatívy Chlieb mieru a tiež prizvaní zástupcovia Ukrajiny a Fínska si pripomínajú hlavné posolstvo projektu. Ktorým je zachovanie a ochrana mieru v Európe a vo svete. Poukázali na synergiu medzi ochranou mieru a zabezpečením udržateľného poľnohospodárstva.

Na dvoch úrovniach

Podujatie sa realizuje na dvoch úrovniach. Jednak ako zasadnutie sociálnych partnerov a jednak ako ministerská konferencia za účasti ministrov, štátnych tajomníkov a ďalších reprezentantov 14 participujúcich štátov. Nosnou témou stretnutia je ,,lepšie zapojenie mladých poľnohospodárov do rozvoja výskumu a využívania nových technológií v poľnohospodárstve“. Spoločná diskusia má prispieť k riešeniu dlhotrvajúceho problému so starnutím agrosektora a jeho nedostatočnej atraktívnosti pre mladých.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokrati sú kompletní
  2. Šéf hnutia Republika Milan Uhrík.
  3. minister životného prostredia Milan Chrenko

V kontexte udalostí na Ukrajine

Symbolickým gestom budovania a rozvíjania porozumenia v medzinárodnom spoločenstve, čo je aj v kontexte udalostí na Ukrajine mimoriadne dôležité, bolo požehnanie „chleba mieru“ zástupcom rímskokatolíckej cirkvi pri Pamätníku Brána slobody pod hradom Devín. Európska výročná konferencia Mier a poľnohospodárstvo sa od roku 2014 každoročne koná v jednom z členských štátov Iniciatívy Chlieb mieru. Pričom hlavným patrónom projektu je spolkový minister výživy a pôdohospodárstva Nemecka Cem Özdemir.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bíreš hostí 9. európsku konferenciu Mier a poľnohospodárstvo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php