eReport.sk
USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
Americký minister Lloyd Austin, foto:tasr/ap

Austin: Dialóg s Čínou je nevyhnutný na obmedzenie pravdepodobnosti konfliktu!

AKTUALIZOVANÉ Dialóg medzi Spojenými štátmi a Čínou je „nevyhnutný“, aby sa predišlo chybným krokom, ktoré by mohli viesť ku konfliktu. V sobotu to v Singapure na každoročnej medzinárodnej bezpečnostnej konferencii známej pod názvom Dialóg Šangri-La povedal americký minister obrany Lloyd Austin.

„Otvorené komunikačné linky s Čínskou ľudovou republikou sú podľa Spojených štátov nevyhnutné — najmä medzi našimi ministerstvami obrany a vojenskými veliteľmi.“

Austin: Dialóg s Čínou je nevyhnutný

„Čím viac diskutujeme, tým viac sa môžeme vyhnúť nedorozumeniam a chybným krokom, ktoré by mohli viesť ku kríze alebo konfliktu,“ dodal šéf Pentagónu.

USA s návrhom pre Peking

Spojené štáty navrhli Pekingu, aby sa v rámci bezpečnostnej konferencie v Singapure stretli ministri obrany oboch krajín. Čínska strana to však odmietla, no Austin a Li Šang-fu si deň predtým na úvodnej večeri summitu podali ruky a krátko spolu diskutovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  2. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  3. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny

Austin v tejto súvislosti vyjadril „hlboké znepokojenie z toho, že Čína nie je ochotná vážnejšie sa zapojiť do zlepšených mechanizmov krízového manažmentu medzi našimi dvoma armádami“, no vyjadril nádej, že sa to čoskoro zmení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Austin: Dialóg s Čínou je nevyhnutný na obmedzenie pravdepodobnosti konfliktu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php