eReport.sk
Arménsky premiér Nikol Pašinjan. Foto: tasr/ap

Arménsky premiér požiadal Rusko o vojenskú pomoc

Úradujúci arménsky premiér Nikol Pašinjan v piatok požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina o vojenskú pomoc v súvislosti s konfliktom na juhu arménskych hraníc s Azerbajdžanom, informuje agentúra TASS.

“Pretože azerbajdžanské vojenské jednotky neopustili územie Arménska, ako bolo dohodnuté, dnes som požiadal prezidenta Putina o pomoc Arménsku, a to vrátane poskytnutia vojenskej pomoci,” uviedol Pašinjan počas mimoriadnej schôdze parlamentu.

Minulý rok získal Azerbajdžan pod svoju kontrolu časť územia Arménska vo vojenskom konflikte o územie Náhorného Karabachu, hranice medzi krajinami sa preto posunuli. Od štvrtka obviňuje Arménsko azerbajdžanské vojenské jednotky z narušenia štátnych hraníc a obsadzovania pohraničných oblastí. Azerbajdžan v piatok odpovedal, že v oblasti v súčasnosti zabezpečuje skutočné hranice.

Rokovanie medzi Arménskom a Azerbajdžanom by mali podľa Pašinjana pokračovať v sobotu. Vojenský konflikt medzi Arménskom a Azerbajdžanom o územie Náhorného Karabachu vypukol minulý rok v septembri a trval šesť týždňov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport