eReport.sk
Foto: tasr

Anticenu homofób získal Naď. Svojim priateľom odkázal: Mám vás rád, aj keď je to trápne!

Naštval dúhových slniečkárov! Minister obrany Jaroslav Naď sa stal najnovším Homofóbom roka. Anketu zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko. Do hlasovania na webovej stránke sa mohol zapojiť ktokoľvek. Neuveríte za akých výrok ho mimovládky označili za nepriateľa LGBT ľudí!

Víťazom deviateho ročníka ankety o anti-cenu Homofób roka sa stal minister obrany za hnutie OĽANO Jaroslav Naď. S výrokom „Som za registrované partnerstvá, ale nie pre homosexuálov” tesne predbehol aj svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča. Medzi nominovanými boli aj ďalší bývalý predseda vlády Robert Fico, minister hospodárstva Richard Sulík ale aj volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko.

„Výrok ministra Naďa by bol dobrý vtip ak by to nebolo tak úbohé. Nechcel by pán minister skúsiť armádu, ale bez vojakov? Nemá problém utrácať peniaze z daní LGBT ľudí a pritom takto verejne a vedome vyzývať na ich diskrimináciu?“ pýta sa Alena Krempaská z Inštitútu ľudských práv.

Funguje to stále menej

„Akceptácia LGBT menšiny je vo verejnosti vysoká a z roka na rok narastá. Ako odpútavací, či zastierací manéver takéto nenávistné výroky fungujú čoraz menej a politici a političky by si to aj vo vlastnom záujem mali uvedomiť,“ vyhlásil riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher, ktorý je i spoluzakladateľom Dúhového PRIDE. Weisenbacher zároveň informoval, že vzhľadom na pandémiu ministrovi Naďovi ocenenie doručia iba elektronicky.

Trofejou pre víťaza je štylizovaný piktogram, zdeformovaná tvár, ktorá v sebe ukrýva aj nápis 4%, teda tradične chápaný podiel neheterosexuálnych osôb v populácii. V minulosti sa víťazmi ankety stali poslanec Štefan Kuffa za svoj výrok o topení gejov a Konferencia biskupov s tvrdením, že ľudsko-právni aktivisti sú „aktéri kultúry smrti“, hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík či predseda neonacistov Marián Kotleba. Cenu si však odmietli prevziať.

Naď: Áno som hrozný homofób!

Minister Naď na udelenie anticeny reagoval na sociálnej sieti. „Dnes som sa stal hrdým víťazom prestížnej ankety o homofóba roka. Dovolil som si totižto na otázku Michala Kovačiča v relácii Na telo v znení: „Ste za registrované partnerstvá?” odpovedať vyjadrením: „Som za registrované partnerstvá pre heterosexuálov”. Áno som teda vinný a hrozný homofób, pretože mám svoj názor,“ napísal ironicky Naď.

Minister dodáva, že mimovládka ho obvinila, že je homofób nie kvôli tomu, že by som na LGBTI komunitu útočil, ale kvôli tomu, že som úprimne odpovedal na otázku moderátora. „Tzv. Inštitút ľudských práv mi vlastne zakazuje mať svoj názor a úprimne ho povedať, lebo sa im nepáči jeho obsah. Úžasné presadzovanie ľudských práv, naozaj. Kvôli akože podpore jedného typu ľudských práv útočia na základné ľudské právo slobody slova a názoru. Mali by sa teda premenovať na Inštitút vybraných ľudských práv, to by bolo oveľa trefnejšie…“ neodpustil si poznámku Naď.

Viac o ministrovi Naďovi:

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Zdôraznil, že za svojím názorom si stojí a trvá na ňom. Argumentuje aj tým, že aj ďalší kandidáti ako Igor Matovič, Richard Sulík, Mária Šofranko či dokonca aj Robert Fico sú veľmi pochybne vybraný. „Fico mal v minulosti tiež viacero najbližších kolegov homosexuálov a nevadilo mu to nijako… Jednoducho celá táto “súťaž” bola trápna, či už obsahom, nomináciami alebo aj dnešným vyhlásením víťaza,“ odkázal vyhlasovateľom ceny.

Na záver poslal odkaz aj svojim priateľom. „Milí moji viacerí priatelia homosexuáli. Tak, ako ste vždy vedeli, že zo zásady neriešim, kto je homo či hetero, pretože všetci sme nejakí, tak vedzte, že vás mám rovnako rád aj naďalej. Sme bieli, čierni, žltí, chudí, tlstí, múdri, hlúpi, bohatí, chudobní, hocijakí. Sme jednoducho rôzni ľudia s rôznymi názormi. A aj keby som za svoj názor získal aj 5000x takúto trápnu “anti-cenu”, vždy si naše priateľstvo budem vážiť. Rovnako si však myslím, že takéto “súťaže”, Vám a vašim záujmom dosť ubližujú,“ ukončil status.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Anticenu homofób získal Naď. Svojim priateľom odkázal: Mám vás rád, aj keď je to trápne!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti