eReport.sk
Foto: tasr

Analytik po Veľkej noci: Čísla sú dobré, dnes nám oznámia veľa prekvapení!

Veľká noc nám trochu zhorší pandemické čísla, ale aj tak to dopadne celkovo dobre. Všetky kľúčové štatistiky koronavírusu na Slovensku nás podľa analytika Ivana Bošňáka z platformy Dáta bez pátosu predurčujú k uvoľňovaniu opatrení. Tajuplne dodáva, že dnes nás čaká veľa prekvapení!

Ochorenie COVID-19 u nás stráca na sile. Niektorí lekári však varujú, aby sme nepodľahli falošným očakávaniam. Čísla infikovaných, úmrtí aj počtu pacientov v nemocniciach sú podľa primára považskobystrickej nemocnice Milana Kulkovského skreslené viacdenným pracovným voľnom. „Je to dané tým, že pred sviatkami sa prirodzene viac prepúšťa (rovnako ako pred každým víkendom). Mnohí podpísali negatívny reverz, niektorí boli prepustení skôr, pretože je nevyhnutné uvoľniť lôžka pre prijímaných pacientov,” vysvetlil primár s tým, že očakáva opätovný nárast počtu infikovaných.

Ivan Bošňák – Foto: archív

Na jeho príspevok na sociálnej sieti zareagoval aj lekár OAIM z bratislavskej nemocnice Jakub Hložník. „Nič neubúda. Nám sa kopia kriticky chorí na ventilátore. Včera traja prijatí za 24 hodín na ventilátor, čo je extrém,” napísal lekár.

Kde je teda pravda? Zlepšujú sa nám čísla alebo si len zatvárame oči pred realitou? Dátový analytik Ivan Bošňák v tom má jasno – všetko je na dobrej ceste. „Každý ten doktor vidí akurát svoju nemocnicu. To je síce v poriadku, že ju vidí ale nevidí tie ostatné,” uviedol odborník.

V Bratislave skôr stretneme Yetiho než infikovaného

Dodal, že je možné, že na jednotlivých oddeleniach po sviatkoch opätovne pribúdajú ľudia, celkovo ale v Bratislave nestúpajú príjmy v žiadnej nemocnici. Zdôrazňuje, že treba zohľadňovať regionálne rozdiely. Zlá situácia je podľa neho napríklad na severe Slovenska v Dolnom Kubíne. „V tých zlých okresoch sa to pohorší, lebo tam keď sa niekto správa nezodpovedne, tam je veľmi veľká šanca, že toho infikovaného ľudia stretli. V Bratislave alebo Leviciach skôr stretneme Yetiho,” argumentuje analytik.

Prízvukuje, že aj keď dôsledky veľkonočných stretnutí predsa len niekde uvidíme, celkovo sme nástrahy sviatkov prekonali. „Zvládneme to, tie nemocnice ešte teraz vyskočia, ale predpokladáme, že zajtra (streda 7.4. – pozn. redakcie) oznámia uvoľnenia opatrení. Malo by tam byť veľa prekvapení” avizuje skvelé správy odborník. Dopĺňa, že čísla hovoria jasnou rečou. „Lebo v dobrých okresoch už čo čakáme, že čo sa zlepší? Že bude teplejšie?” zakončil.Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy