tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Analytici šomrú na lockdown. Poprava v priamom prenose! Zhrnuli aj porovnanie delty a omikronu

Dva lockdowny na Slovensku i v Rakúsku zabrali. Myslia si to analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu. Nepáči sa im však, že núdzový stav u nás stále pokračuje a niektoré sektory tak veľmi trpia.

„10 sektorov od športu, cez kultúru, gastro, ubytko pomaly kape a deje sa poprava v priamom prenose. Už je neskoro to riešiť systematicky cez hygienikov. Covid automat sa nevrátil, zmeny nastanú 25.12 a ďalšie vraj ku 3.1 budúci rok. Riešia a budú to riešiť politici a nie hygienici. Rieši sa to celoštátne, plošne, a nie regionálne,“ upozornili.

– Foto: fb/databezpatosu

Odborníci však zdôraznili, že situácia na Slovensku je momentálne lepšia ako v porovnaní s minuloročnými Vianocami. „Nemocnice klesajú, ťažké stavy tiež a rovnako aj úmrtia. Teraz to pôjde do silných dvojciferných čísiel poklesov oproti špičke a nemocnice odhadujeme na Silvestra pod 2 000,“ dodali.

– Foto: fb/databezpatosu

Analytici tiež upriamili pozornosť na veľkú štúdiu z Británie, ktorá porovnala varianty deltu a omikron. „Nejdeme nič z tej štúdie zjednodušovať, ale je pravda, že omikronom sa vedia infikovať všetci ľahko (aj zaočkovaní). Zaočkovaní majú jasne vyššiu ochranu v nemocnici a márnici. Zníženie rizika viac ako jednodňovej hospitalizácie je 40 % a pri reinfekcii je toto riziko ešte nižšie s ponížením ku 60 %,“ zdôraznili.

Čítajte viac:

  1. Rozoberanie stánkov vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 28. novembra 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici šomrú na lockdown. Poprava v priamom prenose! Zhrnuli aj porovnanie delty a omikronu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku