eReport.sk
Rusko vykonalo úspešné skúšobné odpálenie medzikontinentálnej balistickej strely v lokalite na juhu
Rusko vykonalo úspešné skúšobné odpálenie medzikontinentálnej balistickej strely v lokalite na juhu. Ilustračné foto: TASR

Američania sú v Európe opäť o niečo silnejší. Základňa v Poľsku je hotová

Výstavba základne pre protiraketový obranný systém Aegis pri obci Redzikowo na severe Poľska bola ukončená a bude funkčná tento rok. TASR správu prevzala z agentúry PAP, ktorá sa odvoláva na utorkové vyjadrenie amerického ministerstva obrany.  

Mohlo by vás zaujímať

  1. Generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.
  2. Globálne výdavky na zbrojenie dosiahli v roku 2022, v ktorom Rusko napadlo Ukrajinu, nový rekord, keď vzrástli o 3,7 percenta na približne 2,24 bilióna dolárov.
  3. Jaroslav Naď
  4. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď
  5. Toxické reči politikov

Šéf amerického vládneho úradu pre oblasť balistických striel a obrany (Missile Defense Agency – MDA) viceadmirál Jon Hill povedal, že skúšky tohto systému by mali byť ukončené na prelome leta a jesene. Základňu musí následne odobriť náčelník námorných operácií Spojených štátov a velenie americkej armády a NATO v Európe. 

Šéf MDA uviedol, že základňa v Redzikowe nie je určená iba proti strelám z Ruska, ale aj proti raketám napríklad z Iránu. Výstavba základne v Poľsku sa začala v máji 2016. Ďalší takýto systém sa nachádza v Rumunsku a je funkčný od roku 2016, dodáva poľská agentúra (PAP).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Američania sú v Európe opäť o niečo silnejší. Základňa v Poľsku je hotová

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti