eReport.sk
V právnom štáte zrejme nie
Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic. Footo: tasr

Advokát Ribár: Bol som nezákonne väznený, ale vraj som „lokajom mafie.“ Ako každý, kto nesúhlasí s „očistou“

Ako sa darí očiste spoločnosti? K tomu sa vyjadril advokát Martin Ribár. Ktorý vďaka tejto „očiste“ a „rozviazaným rukám“ strávil vo väzbe 565 dní. Nezákonne. Ale to nič, všakže. veď keď sa predsa rúbe les, lietajú aj triesky. Ale ako povedal nedávno i generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, práve takto, sa to nemá diať ani v činnosti OČTK, ani v justícii. Je asi dobré spomenúť aj to, že Ribár rozhodne nie je sám. Kto si takto nezákonne v tej väzbe posedel. Kým iní obvinení, boli napríklad povýšení. Lebo prezumpcia neviny by síce v právnom štáte mala platiť pre každého, a aj podľa medzinárodného práva, by sa mala väzba, pretože ide o obrovský zásah do ľudských práv, využívať len minimálne a na nevyhnutný čas. Je zlý ten, kto poukazuje na zlé veci?, pýta sa advokát.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Byť kajúcnikom sa oplatí
  2. Nevie alebo nechce vedieť?
  3. Len táto vláda zachráni Slovensko!
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje navrhovanú novelu Trestného zákona za kvalitný legislatívny materiál, ktorý má jeho plnú podporu.

OZ Za demokraciu a právny štát

„V rámci rozhovoru s jedným mojím starým známym som sa dozvedel, že som vlastne u jeho kolegov v práci vnímaný ako niekto „zlý.“ Kto je tu na to, aby „pomohol návratu mafie a starých čias.“ Lebo veľmi rýpem do „očisty spoločnosti.“ Spochybňujem „našich chlapcov čurillovcov.“ Zastávam sa Žilinku a §363. A píšem niečo iné, ako mainstreamové médiá. A celá moja aktivita s OZ je o zlyhaniach policajtov, prokurátorov či súdov,“ napísal Ribár na sociálnej sieti.

„Lokaji mafie“

„Wow… takmer mi padla sánka. Toto sa totiž netýka iba mňa. Každý, kto má kritický názor na „očistu spoločnosti,“ a na prebiehajúce trestné konania je lokajom mafie a podobne. Strávil som vo väzbe 565 dní – po týchto 565 dňoch ma prepustili z väzby na základe Nálezu Ústavného súdu, ktorý skonštatoval, že moja väzba bola nezákonná. NEZÁKONNÁ!,“ uviedol advokát.

Nezákonnosť

Ribár podotkol, že Ústavný súd vydal ešte ďalšie 2 Nálezy o tom, že jeho väzba bola nezákonná. A nielen väzba.

„V mojom prípade je kopec nezákonností a pochybení vyšetrovateľov NAKA „našich chlapcov“, prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. Ktorí mali vykonávať dozor nad „našimi chlapcami.“ Aby konali zákonne. Tiež sudcov tak Špecializovaného trestného súdu ale aj Najvyššieho súdu.“

Poznamenal tiež, že nepíše len z týchto skúseností, ktorí si vďaka „očiste“ prežil na vlastnej koži. Ale i z vlastných profesijných skúseností. A to z výkonu dlhoročnej praxe trestného advokáta.

Ako sa darí očiste spoločnosti?

„Už takmer 3 roky vládne na Slovensku naratív o „očiste spoločnosti“ – a realita dneška? Ako sa darí „očiste spoločnosti“ najlepšie vystihuje 17 Nálezov Ústavného súdu SR o porušovaní základných ľudských práv a slobôd väzobne stíhaných osôb od marca 2020. Vrátane tých mojich troch,“ skonštatoval Ribár.

Urobilo „sa to samo?“

„Samovzal“ som sa nezákonne do väzby? Sám som si napísal nadkvalifikované uznesenie o obvinení? Sám som porušil asi všetko čo sa v trestnom konaní porušiť v neprospech obvineného dá? Sám som si zakazoval telefonáty s deťmi z väzby domov?,“ pýta sa advokát.

Zákonnosť – nepotrebná?

„Akákoľvek „očista“ musí prebiehať „čistými“ prostriedkami a metódami. „Očista spoločnosti“ musí prebiehať striktne a výlučne zákonnými prostriedkami pri zachovávaní a rešpektovaní základných práv a slobôd fyzických a právnických osôb,“ dodal Ribár s tým, že poukazovať na nezákonnosť bude aj naďalej. „Bez ohľadu na to, kto bude pri moci.“

Návrat „mafie?“

„Mnohí sa boja hovoriť a radšej mlčia. Ja mlčať nebudem – aby sa to, čo sa stalo mne, už viac nestalo nikomu, možno práve Vám konkrétne, čo teraz čítate tieto riadky. Som za „návrat mafie“, keď verejne hovorím o porušovaní princípov právneho štátu?,“ zakončil Ribár svje vyjadrenie na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Za právny štát- M.R.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Bol som nezákonne väznený, ale vraj som „lokajom mafie.“ Ako každý, kto nesúhlasí s „očistou“

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti