eReport.sk
jeseň, počasie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Aké tu bolo počasie minulý týždeň? Teplota zo dňa na deň klesla aj o deväť stupňov!

Najvýraznejšie ochladenie zaznamenali meteorológovia v druhej polovici uplynulého týždňa v Hurbanove a Kráľovej pri Senci. Kým vo štvrtok (16. 9.) tu maximálna denná teplota vzduchu presiahla 29 stupňov Celzia, o deň neskôr bolo na týchto miestach o deväť stupňov Celzia menej.

Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom klimatologickom zhodnotení 37. týždňa s tým, že v nedeľu (19. 9.) už na severe a severovýchode Slovenska na niektorých miestach, teplota vzduchu cez deň nedosiahla ani desať stupňov Celzia.

Z takmer 30 stupňov klesla teplota na 20

“Vo štvrtok dosiahla maximálna denná teplota vzduchu v Hurbanove a v Kráľovej pri Senci ešte 29,3, resp. 29,4 stupňa Celzia. O deň neskôr bolo na týchto miestach iba tesne viac ako 20 stupňov Celzia,” uviedol SHMÚ. Na konci týždňa namerali najnižšiu teplotu (9, 1 stupňa Celzia ) v Tatranskej Javorine.

Pôdna vlaha sa doplnila všade

Zrážky, ktoré so sebou studený front priniesol, boli najvýraznejšie v obci Malá Lehota v okrese Žarnovica (63 milimetrov). “Pôdna vlaha sa uplynulý týždeň doplnila na celom území Slovenska. Začínajúce sucho ostalo už len na juhovýchodnom Slovensku,” doplnili meteorológovia s tým, že deficit pôdnej vlahy tu predstavuje 40 milimetrov zrážok. Najvyšší – 65 milimetrov je v Medzilaborciach.

Zdroj: fb/shmu.sk

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti