tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
výťah
Foto: shutterstock

Ak bývate v bytovke, je potrebné dodržiavať tieto zásady

Slovensko sa sfarbuje do oranžova až červena, covid opäť naberá na sile. Stále platí, že sa treba chrániť. V spoločných priestoroch bytoviek je potrebné pohybovať sa s riadne nasadeným rúškom alebo respirátorom. Používanie výťahu je lepšie obmedziť, ideálne sa mu úplne vyhnúť. S cieľom minimalizovať riziko nákazy novým koronavírusom v každodenných situáciách to odporúča Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

„V spoločných priestoroch bytoviek sa pohybujte s riadne nasadeným respirátorom, ktorý prilieha na pokožku tváre a prekrýva nos a ústa. Chránite tým seba aj svojich susedov, ktorí môžu patriť do rizikovej skupiny,“ spresnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

V prípade, že nie je možné úplne sa vyhnúť používaniu výťahu, nemali by sa v ňom súčasne viezť osoby z rôznych domácností.
Úrad odporúča tráviť v spoločných priestoroch bytového domu iba nevyhnutné minimum času a dbať pritom na zvýšenú hygienu. „Po kontakte s plochami, ktorých sa dotýkajú iní ľudia, ako sú kľučky, madlá či tlačidlá vo výťahu, sa nedotýkajte tváre. Čo najskôr si dezinfikujte alebo umyte ruky,“ vysvetlila Račková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ak bývate v bytovke, je potrebné dodržiavať tieto zásady

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku