eReport.sk
Foto: profimedia

Ady Hajdu na prahu smrti. Život mu zachránila táto kolegyňa!

Po rokoch sa mu rozviazal jazyk. Herec opísal, čo mu bežalo v hlave, keď upadal do bezvedomia a ktorá herečka ho udržala pri jednom zo záchvatov života.

Hovorí sa, že ak herec nezažije v živote niečo hlboké, nemôže byť dobrý herec. Hĺbku života Ady Hajdu okúsil viackrát. „Niekoľkokrát som odchádzal z tohto sveta,” začal rozprávať umelec v novom projekte Hovory z Astorky. Spovedala ho Anna Šišková, ktorá s ním jeden z jeho záchvatov prežila. Aby kamarátovi zachránila život, musela konať rýchlo. Ady na to nikdy nezabudne. O často tabuizovanej téme smrť nemá problém hovoriť: „Raz si ma zachraňovala ty. Keď sme išli na zájazd do Zlína. Nevedel som, čo je to za stav, iba som odpadol a zrazu som videl ako ma zachraňuješ. Potom som videl čiernu ženu, ktorá sa nado mnou skláňa a keď som sa v nemocnici prebral, spýtal som sa jej, či je ona tá smrť. Odpovedala, že je doktorka, ktorá ma zachránila,” zalovil v pamäti.

20 minút života

Herec roky bojoval so srdcom, ktoré mu vypadávalo. Niekoľkokrát jeho život visel na vlásku. Skolaboval dokonca aj na javisku: „Keď som ešte nemal strojček na srdci, tak mi do dvadsiatich minút museli dať defibrilátor, keď som odpadol. Zastaviť mi srdce a obnoviť, aby mi išlo v správnom rytme. Keby to nebolo do dvadsiatich minút, zadusil by som sa. Musel som hrať len vo väčších mestách. Raz som takto odchádzal zo svojho tela a potom prišla tá rana. Doktor mi hovorí, to by bolo keby napísali Luknár zabil Hajdua. Doktor Luknár, ja som vás zachránil,” zasmial sa herec. Vtedy si uvedomil, že život je krátky: „Musel som začať ináč žiť a fungovať, musel som sa stať egoistom, aby som mohol rozdávať,” zaspomínal Ady Hajdu. Nakoniec sa mu podarilo podstúpiť po niekoľkých neúspešných zákrokoch operáciu, počas ktorej mu implantovali defibrilátor. So strojčekom žije kvalitnejší život. Prinútilo ho to prestať fajčiť a zmeniť životosprávu. Musel sa zároveň vzdať hlavných divadelných úloh, aby sa šetril.

O politike

Do akej miery by sa mali herci vyjadrovať k politike. Aj o tom sa Šišková s hercom rozprávala. Má na to jasný názor: „Keďže sme verejné osoby, je to našou povinnosťou sa vyjadrovať k politike a súčasnému stavu. Ten kto sa chce stať politikom, nech sa stane. Ale nechcel by som ním byť. Je tam veľa kompromisov, veľa neúprimnosti a strašne veľa špinavých peňazí. Je to v každej dobe v každej krajine. Chamtivosť a pocit moci zatiaľ vždy zvíťazil nad osobnosťou, bohužiaľ.”

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika