eReport.sk
Peter Sabaka
Peter Sabaka. Zdroj: reprofoto rtvs

Zvrat v kauze: Mazurek nemusí platiť Sabakovi odškodné, ani sa ospravedlniť!

Spor o vyplatenie tisícového odškodného sa nekončí. Infektológovi Petrovi Sabakovi odklepol Okresný súd v Kežmarku 20-tisícové odškodné od poslanca Milana Mazureka. Krajský súd v Prešove však rozhodnutie prvostupňového súdu zrušil. Definitívny verdikt však v prípade ešte nepadol.

V spore medzi známym lekárom a poslancom došlo nečakanému zvratu. Ešte vlani v decembri kežmarský okresný súd Mazurekovi prikázal, aby sa lekárovi ospravedlnil, zaplatil mu odškodné 20-tisíc eur a zo sociálnej siete zmazal video, v ktorom lekára a iných odborníkov nazýva „covidovými prorokmi“.

Lekár sa k sporu vracia aj na sociálnej sieti. „Už dávnejšie som sa rozhodol žalovať pána poslanca Milana Mazureka. Dôvodom bolo, že vo videu v ktorom veľmi plamenne opisuje nešťastné udalosti okolo smrti dieťaťa v Jarovniciach podnecoval nenávisť voči odborníkom a lekárom, ktorých vo videu (hoci nepriamo) spájal s nešťastným úmrtím. Na videu vravel, že sa nebude čudovať, ak si to rodičia týchto detí pôjdu potom vybaviť aj s ľuďmi ako je „fašistická kreatúra, minister zdravotníctva Lengvarský, hlavný hygienik Mikas, ale aj Sabaka, Jarčuška, Krčméry či ďalší z týchto covidových prorokov, ktorí spôsobili, že celej spoločnosti boli odobraté ľudské práva,“ spomína primár na začiatok sporu.

Upozorňuje, že Mazureka sa rozhodol žalovať pretože sa domnieva, že je nutné politikom v ich politickom boji stanoviť isté mantinely (a spájať lekára a docenta lekárskej fakulty so smrťou dieťaťa, ktoré nikdy nebolo jeho pacientom je očividne mimo akýchkoľvek mantinelov férovej a vkusnej politickej kampane).

Zdroj: FB/petersabaka

Ďalším dôvodom je to, že sa domnieva, že úmyselné šírenie nenávisti na sociálnych sieťach by nemalo byť akceptované. „A v neposlednom rade aj pre to, že ma nesmierne hnevajú dezinformácie o pandémii, ktoré šíril a šíri aj pán Mazurek. Pretože som videl bojovať o život, trpieť a zomierať množstvo ľudí, ktorí sa pod vplyvom dezinformácií rozhodli neočkovať. A nebyť dezinformátorov, mohli byť od toho ušetrení,“ tvrdí lekár.

Okresný súd v Kežmarku vydal koncom roka neodkladné opatrenie, ktorým Mazurekovi uložil povinnosť zaplatiť nemajetkovú ujmu 20 000 eur, ospravedlniť sa a zmazať inkriminované video. „Ako už možno viete, krajský súd vydal rozhodnutie, v ktorom zrušil povinnosť pána Mazureka v neodkladnom opatrení vyplatiť peniaze a ospravedlniť sa, musí ale zmazať predmetné video,“ upozorňuje Sabaka na zvrat v spore s poslancom.

„Znamená to že sme spor prehrali? Rozhodne nie. Išlo len o neodkladné opatrenie. Spor beží ďalej a predpokladám že ho vyhráme. Keďže pán Mazurek podľa môjho názoru a názoru mojich právnych zástupcov ešte aj po obdržaní prvého neodkladného opatrenia opakovane porušil moje právo na ochranu osobnosti, uvažujeme o rozšírení žalôb aj o tieto neskoršie skutky,“ nevzdáva boj infektológ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sabaka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zvrat v kauze: Mazurek nemusí platiť Sabakovi odškodné, ani sa ospravedlniť!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php