eReport.sk
Počet LGBTQ osôb rastie.
Ilustračné foto: Zdroj: TASR/AP

Workshop „drag“ v Košiciach. Vyšetrovateľka vyšetrovala trestný čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže pomocou Wikipédie


Nejde naozaj o trestný čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže? Zvláštny postup vyšetrovateľky košickej polície! O kauze informuje redaktorka Štandardu D. Vitálošová, ktorá sa dlhodobo venuje téme queer komunity. V januári sa v Košiciach konal workshop „drag“. Drag je prezliekanie sa za opačné pohlavie, ale môže zahŕňať aj burlesku či striptíz. Štandard podal podnet na políciu a tá preverovala, či nebol pri workshope naplnený trestný čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže, keďže toho sa mohli zúčastniť osoby od 16 rokov veku.

Čo je to drag?

Video Štandardu. Zdroj: YouTube

V Košiciach sa konal workshop „drag“. Redaktorka Štandardu pripomína, že na kauzu upozornila aj Martina Šimkovičová, čo vyvolalo nenávistné reakcie na jej adresu. Konkrétny workshop o ktorom je reč financovala EÚ a bol prístupný pre ľudí vo veku nad 16 rokov. Neziskovka, ktorý ho organizovala, sa volá Saplinq.

Drag je prezliekanie sa za opačné pohlavie, ale môže to zahŕňať aj klasický striptíz či burlesku.

Zvláštny postup vyšetrovateľky košickej polície!

Organizátor workshopu tvrdí, že žiadna osoba pod vekom dospelosti sa workshopu nezúčastnila, Dana Vitálošová má však informáciu o tom, že na inom podobnom sa zúčastnil chlapec, ktorý mal len 16 rokov. Redaktorka Štandardu má aj informácie, ako sa prípad vyšetroval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bukovský sa nahneval
  2. Minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD)
  3. poslanec Richard Glück (SMER-SSD).
  4. Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová

Organizátor podujatia Robert Furiel na otázky polície pripustil, že sa podujatia zúčastnil aj 16 ročný chlapec, uviedol však, že sa jednalo o čisto umelecké predstavenie. To vyšetrovateľku očividne presvedčilo. Polícia pri vyšetrovaní využila aj taký „dôveryhodný“ zdroj, akým je Wikipédia. Definícia drag podľa tejto online encyklopédie uvádza, že drag sa môže vykonávať aj formou rozprávky! Vitálošovú zaráža spôsob vyšetrovania – postupom ako by konal napríklad študent strednej školy – kopírovaním informácií z Wikipédie.

Dana Vitálošová sa smeje z vyšetrovacích metód košickej polície. Tá sa totiž medziiným samotného podozrivého zo spáchaného skutku mravného ohrozovania mládeže pýtala, či náhodou neohrozoval mravne mládež.

Uzáver vyšetrovateľky asi nikoho neprekvapí, tá dospela k záveru, že k žiadnemu ohrozovaniu mravnej výchovy mládeže nedošlo.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Workshop „drag“ v Košiciach. Vyšetrovateľka vyšetrovala trestný čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže pomocou Wikipédie

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne