eReport.sk
Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová
zdroj: fb/Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová

Šimkovičová odmieta ďalšiu bezdôvodnú šikanu: Žiadny trestný zákon som neporušila


Ministerka kultúry Slovenskej republiky Martina Šimkovičová odmieta ďalšiu bezdôvodnú šikanu voči jej osobe.

Vyjadrenie odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR: Ministerka kultúry Martina Šimkovičová žiadnym výrokom úmyselne ani z nedbanlivosti neporušila trestný zákon. Je to človek so silným humánnym cítením a empatiou, preto zvažuje občianskoprávne aj trestnoprávne kroky voči neoprávneným zásahom do jej osobnej integrity.

Problematický výrok ministerky

Pán Peter Weisenbacher z mimovládnej organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR pre podozrenie, že sa ministerka výrokmi v rozhovore pre portál topky.sk z 3. júla dopustila šírenia a podpory rasizmu a antisemitizmu. Údajne má byť problematický výrok ministerky, v ktorom tvrdí, že: ,,Európa vymiera, nerodia sa nové deti, pretože je tu pretlak LGBTI a zvláštne je, že pri „bielej rase“. Ešte ďalej zašiel pri „analýze“ výroku právnik IĽP Daniel Grejták, ktorý tvrdí, že „je nepochopiteľné, ako môže členka vlády SR hovoriť v takýchto intenciách o „bielej rase“, akoby židovské alebo rómske deti boli neželané, akoby Slovensko nebola republika svojich občanov a občianok, ale akési kmeňové spoločenstvo postavené na etnickej a rasovej príslušnosti.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD)
  2. Richard Takáč - minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
  3. ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
  4. poslanec NR SR Richard Glück (Smer-SD).

Výroky pána Weisenbachera a Grejtáka sú absolútne scestné

Hraničia s porušovaním ľudských a občianskych práv ministerky kultúry. Jednak bezprecedentným spôsobom napádajú ústavné právo občianky Slovenskej republiky na slobodu prejavu a manipulujú verejnú mienku nekvalifikovanou právnou analýzou subjektívnej aj objektívnej stránky trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Je neprípustné, aby bol ústavný činiteľ štvanou zverou, ktorú sa mimovládne organizácie podporované rôznymi zahraničnými investormi snažia uloviť len preto, lebo vyjadruje svoj slobodný a legitímny názor, ktorým nikoho neuráža ani neponižuje.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimkovičová odmieta ďalšiu bezdôvodnú šikanu: Žiadny trestný zákon som neporušila

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: