eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Zúfalý Šeliga prosí o hlasy pre Matoviča. Grendel už vie, kto bude hlasovať za odvolanie

Hoci sa väčšina ľudí v koalícii tvári, že po výmene premiéra sa im vládne výborne, vzťahy zrejme úplne bez obláčikov nebudú. Niektorým partnerom asi stále leží v žalúdku súčasný minister financií Igor Matovič. Papierovo, by malo byť jasné, že nedôjde k jeho odvolaniu. Lenže istotu zrejme nemá.

Bývalý predseda vlády to má „rozhádzané“ v SaS, kde nad ním už dlho škrípu zubami, ale potom, čo sa verejne vyjadril, že si myslí, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková spravila podvod, to má nahnuté aj u časti poslancov v strane Za ľudí. Koalícia robí obštrukcie v parlamente, zrejme zbiera čas na rokovania a tie asi vyzerajú všelijako, keď sa rozhodol večer do celého procesu vstúpiť bývalý podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Šeliga apeluje na koaličných partnerov, aby nehlasovali za odvolanie Matoviča. – Foto: tasr

„Opozícia má 57 hlasov. Otázka je preto jednoduchá. Nájde sa 19 koaličných poslancov, ktorí chcú povaliť vládnu koalíciu a umožniť návrat Fica a Pellegriniho? Ja verím, že nie. Akokoľvek nemá niekto v láske Igora Matoviča, nemali by sme zabudnúť, kto nám vládol 12 rokov,“ apeloval Šeliga zrejme aj na svojich bývalých kolegov Tomáša Valáška a Miroslava Kollára, ktorí odišli zo strany, sedia v parlamente a už povedali, že budú hlasovať za odvolanie Matoviča. Ale nemieril zrejme iba na nich. V utorok večer sa totiž strana Za ľudí mala zísť a rokovať, či podporia alebo nepodporia v kresle Matoviča.

S Matovičom môže mať problém najmä „Kolíkovej krídlo“. Ministerku totiž označil za podvodníčku. – Foto: tasr

Zaujímavý by bol najmä postoj „Kolíkovej krídla“. Keďže podľa Matoviča spáchala ministerka spravodlivosti v minulosti podvod. Netreba zabúdať aj na to, ako sa postavili k odvolávaniu Kolíkovej niektorí poslanci za OĽANO, ktorých nepresvedčila. Túto udalosť pripomenuli Šeligovi aj fanúšikovia. „A hlasovanie-nehlasovanie poslancov OĽANO pri vašej ministerke bolo ok?“ pýta sa jeden z nich.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)Jasne svoj postoj voči odvolávaniu stále nevyjadrila strana SaS. O tej zase nedávno Matovič vyhlásil, že ju na jar mal vyhodiť z koalície. Podľa toho, čo však tvrdí poslanec za OĽANO Gábor Grendel, nakoniec liberáli zrazia podpätky a za odvolanie nezahlasujú. „Dnes na obed sa začne odvolávanie Igora Matoviča. Za budú poslanci Smeru, Hlasu, ĽSNS, Republiky, PS a Spolu,“ nechal sa počuť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúfalý Šeliga prosí o hlasy pre Matoviča. Grendel už vie, kto bude hlasovať za odvolanie

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti