eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

OĽANO pripustilo, že za určitých okolností by za Kolíkovej odvolanie hlasovali

Jedna koaličná kríza ešte ani poriadne neskončila a už tu máme ďalšiu. Tentoraz si to však „zlizla“ ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá dnes čelí odvolávaniu v parlamente. Dôvodom majú byť neprehľadné obchody jej rodinných firiem. Okrem strán Smer a Hlas však ministerku kritizujú aj predstavitelia OĽANO.

„Tie veci, ohľadne jej rodinných firiem, nerozumiem tomu. Prečo naďalej osoba, ktorá má byť tvárou justície a ktorá má byť dôveryhodná v očiach verejnosti, zostáva vo firmách, ktoré naďalej obchodujú so štátom,“ povedal v diskusii Braňo Závodský Naživo poslanec za OĽANO a predseda ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák. Podľa neho nad Kolíkovou visí tieň podozrenia, ktoré stále dostatočne nevysvetlila. Toto však rozčúlilo Kolíkovej straníckeho kolegu Juraja Šeligu.

Podľa Vetráka z OĽANO visí nad Kolíkovou tieň podozrenia. – Foto: tasr

Trošku teraz nerozumiem kolegom z OĽANO. Mária Kolíková je žena, ktorá je ochotná hodiny a hodiny vysvetľovať. Strávila hodiny na klube, pripravila odpovede, včera sedela s pánom Hegerom. A Heger ako premiér jej povedal, pani ministerka, máte moju dôveru. Pani ministerka kedykoľvek príde na klub OĽANO a bude vysvetľovať, lebo ona nemá, čo skrývať. Preto ma tieto vyjadrenia mrzia, lebo sa tu vytvára obraz, že Mária Kolíková robí niečo zlé,“ šomral Šeliga a na koaličných kolegov aj zdvihol varovný prst. „Potom sa, prosím, nečudujte kolegovia, že sa tu podsúva obraz, že sa chce niekto Márii Kolíkovej pomstiť,“ dodal dnes už bývalý podpredseda parlamentu.

Šeliga nechápe kolegov z OĽANO. – Foto: tasr

Šeliga tak narážal na reči, podľa ktorých žiada Kolíkovej hlavu expremiér a predseda OĽANO Igor Matovič. Má ísť o pomstu, pretože bola to práve ministerka spravodlivosti, ktorá komunikovala, že by sa Matovič mal vzdať premiérskeho kresla. Poslanec za OĽANO Vetrák sa síce dušoval, že pri odvolávaní ministerky spravodlivosti nechcú hlasovať so Smerom a Hlasom, pripustil však možnosť, že sa to stať môže.

„My sa nebudeme podieľať na odstraňovaní ministerky v parlamente spôsobom, aký je teraz na stole. Nebudeme hlasovať, pokiaľ sa náhodou nestane, že v rámci diskusie sa objavia niektoré závažné ďalšie veci,“ povedal poslanec s tým, že diskusia ešte bude pokračovať celý deň. Na otázku, či celú záležitosti nevníma ako dvojaký meter, keďže im napríklad neprekážal škandál ohľadom expremiérovej diplomovej práce iba odvetil: „Diplomovka pána Matoviča nikomu neublížila, nikoho neokradla.“

Matovič vraj žiada Kolíkovej hlavu ako pomstu za to, že ona trvala na jeho odstúpení z funkcie premiéra. – Foto: tasr

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková čelí dnes odvolávaniu v parlamente. Oficiálne jej hlavu žiadajú poslanci za strany Smer a Hlas. „Pani Kolíková neustrážila spravodlivosť ani pre tých ľudí, ktorých obsluhovala jej vlastná firma. Ako môže pani Kolíková robiť ministerku spravodlivosti pre celé Slovensko? Toto vidím ako veľký problém,“ prezradil bývalý minister financií a poslanec za Smer Ladislav Kamenický.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO pripustilo, že za určitých okolností by za Kolíkovej odvolanie hlasovali

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti