tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár.foto: profimedia

Zoroslav Kollár má na krku ďalšie obvinenie, potvrdil to jeho advokát

Podnikateľovi a konkurznému advokátovi Zoroslavovi Kollárovi vzniesla v pondelok polícia ďalšie, v poradí už tretie obvinenie. Médiám to potvrdil jeho obhajca Martin Berec.

„Teraz vám viem potvrdiť iba to, že nám bolo vznesené nové obvinenie a bližšie sa k právnej kvalifikácii nebudem vyjadrovať,“ uviedol advokát po opustení budovy Prezídia Policajného zboru SR.

Polícia v tomto prípade podľa zdrojov TASR z justičného prostredia obvinila aj podnikateľa Tomáša Rajeckého a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa. Trojica je obvinená z korupčných trestných činov v súvislosti s ilegálnou výrobou cigariet.

V júli 2019 mala ďalšia, štvrtá osoba v jednom byte v Bratislave a v reštaurácii prostredníctvom Tomáša Rajecký a Zoroslava Kollár odovzdávať úplatky Ľudovítovi Makóovi. Ten ich mal včas varovať o prípadnom zásahu proti výrobe ilegálnych cigariet a ich pašovaniu. Úplatky sa mali pohybovať vo výške od 10.000 do 150.000 eur mesačne.

Po Tomášovi Rajeckom v pondelok polícia vyhlásila pátranie. Zoroslav Kollár je stále vo väzbe, keď bol minulý rok v októbri zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) a námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zoroslav Kollár má na krku ďalšie obvinenie, potvrdil to jeho advokát

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku