eReport.sk
Navždy odišiel známy slovenský maliar
Ilustračná snímka, foto:tasr

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel skvelý hudobník a člen legendárnej kapely

AKTUALIZOVANÉ Slovenskú hudobnú scénu zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 85 rokov ju opustil dlhoročný skvelý muzikant Viliam Ondruška. Jeho fanúšikovia si ho pamätajú ako hudobníka, ktorý hral vždy až “do konca”. Bol súčasťou hudobnej kapely Seredského Dixieland Bandu, ktorá bola priekopníkom jazzu. Uvádza portál Zregiónu.sk

Ako dodáva portál, hudobník zomrel v sobotu 03. júna 2023 vo veku 85 rokov. Viliam Ondruška patril k slovenským trombónistom a pôsobil v Seredskom Dixieland Bande. Kapela hrala takmer výlučne jazz a vznikla v roku 2000.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár ukazuje svoj viacročný status v televíznom štúdiu, za ktorý ho médiá aj politici kritizujú aj dnes.
  2. Poslanci NRSR vpravo Igor Matovič a vľavo chrbtom Richard Nemec (obaja OĽANO) po schválení termínu predčasných parlamentných volieb na 30. septembra 2023.
  3. Richard Sulík.
  4. Sulík sa ide porovnávať s Ficom

Jej korene siahajú do populárnej kapely Alli Jazz Band, ktorá patrila k najstarším hudobným skupinám na Slovensku. Vo svojom repertoári mala najmä skladby, ktoré sa radia do tradičného jazzu. Dixieland Band hral známych velikánov tohto žánru, ako je Chris Barber, Acker Bilk, Kenny Ball a ďalších.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel skvelý hudobník a člen legendárnej kapely

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php