eReport.sk
Peter Simonischek. Foto: wikipedia

Rakúsko: Zomrel herec Peter Simonischek. V Šulíkovom Tlmočníkovi hral s Jiřím Menzlom

Vo veku 76 rokov zomrel v noci na utorok vo Viedni rakúsky divadelný a filmový herec Peter Simonischek. Medzinárodne známym sa stal vďaka postave vo filme Toni Erdmann z roku 2016 v réžii Maren Adeovej. Správu o hercovom úmrtí potvrdilo aj viedenské divadlo Burgtheater. TASR informuje na základe správ agentúr APA a DPA.

Peter Simonischek stvárnil množstvo divadelných, filmových i televíznych rol a diváci ho poznali v rozmanitých polohách – od komediálnej, až po dramatickú.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  3. Predseda Smeru o Orbánovi
  4. Dianie v parlamente

Excelentný v Tlmočníkovi

V snímke Toni Erdmann o vzťahu otca a dcéry, ktorá bola v roku 2017 nominovaná na Oscara v kategórii najlepší medzinárodný film, si zahral jednu z hlavných postáv po boku Sandry Hüllerovej.

Do svojho filmu Tlmočník ho v roku 2018 obsadil slovenský režisér Martin Šulík. V tomto roadmovie sledujeme dvoch starých pánov. Syna bývalého esesáka a slovenského Žida, ktorému tento esesák zavraždil rodinu. Počas cesty po Slovensku chcú spoznať pravdu o svojej minulosti.

Zdroj: tasr


       


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúsko: Zomrel herec Peter Simonischek. V Šulíkovom Tlmočníkovi hral s Jiřím Menzlom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php